10°

погода у Рівному

Щоденна підбірка новин світу цифрових технологій за 29.05.2020

Google скасував онлайн-презентацію The Beta Launch

Через масові протести в США, викликаних смертю 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда після затримання поліцейськими в Міннеаполісі, Google прийняла рішення скасувати заплановану на 3 червня онлайн-презентацію The Beta Launch Show, в ході якої мала відбутися демонстрація нової версії Android. 

Важливо відзначити, що компанія не тільки скасувала презентацію, але і відклала реліз першої публічної бета-версії Android 11.

Компанія Microsoft вирішила припинити використання людей для відбору та редагування новин на своїх домашніх сторінках.

Про це пише Mediyka.

Співробітники, які підтримують домашні сторінки новин на сайті Microsoft MSN та в браузері Edge, повідомили, що вони більше не будуть потрібні. Роботу втратять близько 27 редакторів агентства PA Media.

У PA Media вважають, що рішення про заміну людей програмним забезпеченням є ризикованим, оскільки співробітники обережно дотримувалися «дуже суворих редакційних рекомендацій», які забезпечували, щоб користувачі не бачили матеріали насильницького або невідповідного змісту під час відкриття браузера.

Команда редакторів не створювала власні новини, але відбирала та здіснювала контроль на змістом матеріалів інших агенцій. Наявність редакторів також забезпечувала те, щоб заголовок відповідав змісту новини. Статті розміщувались на веб-сайті Microsoft, а компанія ділилась доходами від реклами з першоджерелами контенту.

У Microsoft зазначили, що відмова від людської праці на користь штучного інтелекту не є наслідком пандемії.

Фінська компанія Wärtsilä будує батареї для США

Фінська компанія Wärtsilä реалізує на заході США великий проект з будівництва батарей, приєднаних до енергосистеми, повідомляє пресслужба. Велика система накопичення, встановлена ​​безпосередньо на території діючої вітроелектростанції, оптимізує використання «зеленої» енергії, а завдяки приєднанню до мережі, надає інвестору більше джерел доходів.

Компанія Wärtsilä розробляє і встановлює для одного з виробників «зеленої» енергії в Каліфорнії систему накопичення потужністю 70 МВт, підключену безпосередньо в електромережу.

Проект допоможе системному оператору CAISO (California Independent System Operator) в забезпеченні надійного електропостачання та інтеграції ВДЕ. Крім оптимізації використання вітрової енергії, накопичувачі дозволять брати участь в ринках допоміжних послуг, на внутрішньодобовому ринку та ринку «на добу наперед». Накопичувачі розташовуються безпосередньо біля вітрових турбін на вітроелектростанції в Каліфорнії, енергію яких вони будуть акумулювати.

Chrome версії 84.0 блокуватиме шкідливі запити від сайтів

У новій версії браузера Google Chrome 84.0 з’явиться система блокування небажаних і шкідливих запитів від сайтів. Chrome почне автоматично блокувати запити на повідомлення з прихованими умовами і переадресацією на інші сайти.

Нова версія Chrome буде більш уважно ставитися до запитів сайтів на відправку повідомлень. Такі запити посилають як звичайні сайти, так і шкідливі, в тому числі з метою крадіжки особистих даних користувачів.

У декcтопній версії браузера небажані запити будуть блокуватися в фоновому режимі. Про блокування буде сигналізувати тільки спеціальна іконка, що з’являється біля адресного рядка. У мобільній версії Chrome блокування шкідливих запитів буде супроводжуватися оприлюдненням.

Looking Glass розробили незвичайний монітор

Looking Glass опублікувала відеоролик, який демонструє можливості незвичайного 32-дюймового монітора. Система має 33,2 мільйона пікселів і використовує світлове поле з 45 елементів для забезпечення 3D-ефекту. Згідно зі специфікацією, новинка здатна «видавати» до 60 fps.

Переглядати Netflix ви, на жаль, не зможете. Розробники Looking Glass відзначили, що монітор був створений для наукових завдань і має жорсткі вимоги до контенту. Зображення та анімації, що демонструються на голографічному дисплеї, повинні бути представлені якісними рендерами у високій роздільній здатності. Більшість домашніх ПК просто не здатні забезпечити таку продуктивність.

Тим не менш, придбати технологію вже можна на сайті виробника. Вартість пристрою поки не повідомляється.

Google анонсувала нові фактори ранжування для сайтів

Компанія Google анонсувала новий алгоритм, який в майбутньому почне використовуватися в фірмовому сервісі пошуку. На порядок пошукової видачі почнуть впливати нові чинники.

Компанія назвала їх «page experience» – те, як користувач взаємодіє зі сторінкою, наскільки це зручно, і так далі. Простіше кажучи, якщо сайт незручний і користувачеві буде неприємно ним користуватися, то Google знизить його позицію в пошуковій видачі. Щоб обчислити це, враховуються найрізноманітніші параметри.

Алгоритм буде враховувати швидкість завантаження, інтерактивність, стабільність, і багато іншого. Google називає ці ключові і життєво важливі параметри як Core Web Vitals. Також будуть враховуватися і ті параметри, що і зараз, включаючи прихильність до мобільних, безпеку перегляду, підтримку HTTPS, відсутність нав’язливої реклами. При цьому зникне вимога підтримки технології AMP для потрапляння в Топ рейтингу в мобільному пошуку.

Google планує впровадити ці зміни вже після 2020 року. Компанія зробить нагадування за 6 місяців до того, як новий алгоритм буде запущений в дію в якийсь момент 2021 року, аби власники сайтів встигли підготуватися.

КабМін презентує серіал про соц. мережі

Спільно з Senate Agency Міністерство цифрової трансформації 29 травня 0 14:00 Youtube-сторінці КабМіну презентує освітній серіал «TikTok/Instagram/Facebook: як залишатись в тренді у 2020». В серіалі буде розглянуто декілька актуальних тем:

  • Як ТікТок спромігся змусити користувачів по всьому світу танцювати;
  • Як маючи тільки смартфон можна заробляти гроші;
  • Як змінились правила бізнесу під впливом соцмереж;

Представляти новий освітній серіал будуть:

  • Валерія Іонан – заступник Міністра Мінцифри з питань євроінтеграції;
  • Роман Кондратюк та Сергій Леско – співзасновники Senate agency;
  • Олексій П’ятниця – засновник бренду Gelius;

В США виділили 6 видів космічної зброї

Центр стратегічних і міжнародних досліджень США виділив і описав шість видів космічної зброї. Це було зроблено для майбутньої законодавчої бази, яка стане регулювати використання такого озброєння.

У доповіді Центру йдеться про ряд країн, що вже мають свою космічну зброю. Тому потрібно визначити її різновиди. У зв’язку з цим фахівці Центру запропонували шість категорій.

До першої віднесли кінетичні системи «земля-космос». Як приклад наводиться індійська протисупутникова ракета. До другої категорії увійшли некінетичні системи «земля-космос». Це різні глушилки, осліплювачі, тобто пристрої на поверхні землі, що впливають на об’єкти у космосі.

Третя категорія – кінетичні системи «космос-космос», тобто різні супутники для перехоплення або знищення інших. Четверта – некінетичні системи «космос-космос». Доказів існування такої зброї поки немає. Але передбачається, що вона може використовувати потужні мікрохвилі для виведення з ладу космічних об’єктів.

П’ята категорія – кінетичні системи «космос-земля», іншими словами, зброя для атаки наземних об’єктів з космосу. І нарешті шоста категорія – некінетичні системи «космос-земля». Реальні приклади зброї двох останніх видів теж поки невідомі.

Завдяки кантину викиди CO2 впали на 17%

Завдяки заходам протидії Covid-19, що запровадили уряди різних країн, на піку карантину глобальні викиди СО2 зменшилися на 17%, кажуть науковці.

Автори схвильовані, що з поверненням людей в офіси відбудеться і масове повернення автомобілів на дороги.

Вони бояться, що викиди СО2 скоро перевищать докризові показники.

Зараз найкращий час, щоб внести реальні й постійні зміни у транспортну систему та звички людей щодо пересування – закликають вони можновладців.

Міністр транспорту Великої Британії Грант Шеппс уже пообіцяв виділити 250 млн фунтів (близько 310 млн доларів) на покращення велосипедної та пішохідної інфраструктури. Урядовці інших країн розглядають аналогічні плани.

Карантин, який запровадили у багатьох країнах у відповідь на Covid-19, суттєво обмежив людські дії, що лишають по собі вуглецевий слід – а таких дій дуже багато.

Якщо деякі обмеження економічної діяльності не зміняться по всьому світові до кінця року, то за весь рік викиди вуглецю у світі зменшаться на 7%, прогнозують вчені.

Якщо ж у середині червня світ відновить транспортний рух та економічну діяльність на докризовому рівні, річний показник зменшення викидів становитиме приблизно 4%.

Втім, автори дослідження хвилюються, що з бурхливим відновленням діяльності й особливо транспортного руху викиди можуть навіть збільшитися.

Німецькі науковці розробляють борошно з комах

У німецькому технологічному інституті Карлсруе розробляють борошно з комах, яку можна буде використовувати для виготовлення хліба і випічки.

Вчені виходять із прогнозів Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, згідно з якими потреба людства в тваринних білках до 2050 року подвоїться, і навіть використання вільних зараз площ не зможе її покрити. Отже, необхідно вишукувати Альтернативні джерела протеїнів, і німецькі дослідники впевнені, що таким можуть стати багаті білком личинки великого мучного хрущака, відомі також як борошняні черв’яки.

“Борошняні черв’яки мають перевагу перед яловичиною – вони виробляють майже в два рази менше CO2, ніж корови, і таким чином менше шкодять навколишньому середовищу», — говорить один учасників дослідницької групи доктор Азат Емім.

Оскільки цілих комах європейські споживачі їсти поки відмовляються, доктор Емім і його колеги пропонують перемелювати черв’яків в борошно і використовувати її, наприклад, в якості добавки в хліб. Вчені вже провели попереднє дослідження і з’ясували, що в такому вигляді продукти з комахів  не викликають у людей сильного відторгнення і цілком можуть користуватися попитом на ринку.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp