17°

Що таке шафа-пенал та кому підходять такі меблі

Шафа-пенал – це меблі для зберігання речей, зазвичай встановлюються в приміщеннях з обмеженим простором. Це оптимальний варіант для невеликого коридору, дитячої кімнати, робочого кабінету. Такі моделі не пристосовані для зберігання великої кількості речей, проте допомагають охайно зберігати все необхідне та прикрашають собою кімнату. Шафи-пенали зазвичай мають вузьку конструкцію та є високими, що дозволяє їм займати мінімальну кількість вільного простору, створюючи при цьому достатньо місця для зберігання речей.

Якими бувають шафи-пенали

Шафа пенал може мати різні конфігурації залежно від вимог та потреб користувача. Меблі бувають:

  • відкритими або такими, що закриваються за допомогою дверцят;
  • з різним вмістом: можуть мати вбудовані полиці, висувні ящики, вішалки для одягу, а також спеціальні вставки для взуття та інших аксесуарів;
  • різними за кольором, матеріалом та оздобленням. 

Пенали без дверцят – це прекрасний варіант у тому разі, коли ви плануєте розмістити на полицях різноманітні декоративні елементи: фотографії в рамках, вази, книги тощо. Такими прикрасами приємно милуватися, завдання підтримання порядку вирішується лише регулярним протиранням пилу. Гідним аналогом, який використовується з тією ж метою, може бути пенал зі склом на дверцятах. Вони додатково захищають вміст шафи, але роблять його видимим. Глухі дверцята – найкращий вибір, якщо всередині знаходиться одяг та інші речі, які гостям бачити зовсім не обов’язково (наприклад, побутова техніка). 

Вміст шафи-пеналу насамперед залежить від його призначення. Купуючи такі меблі, ви повинні заздалегідь визначити, що буде зберігатися всередині. Від ваших планів залежатиме, яку модель краще обрати.

Матеріали, колір та оздоблення обираються з огляду на інтер’єр кімнати, де стоятиме шафа. Вона повинна бути його гармонійним доповненням або створювати цікаві акценти, відрізняючись від інших меблів яскравими деталями. Звісно ж, краще надавати перевагу виробам, виготовленим із безпечних для здоров’я матеріалів, особливо в тому разі, якщо ви обираєте варіант для житлового приміщення чи спальні. 

Для яких приміщень підходить шафа-пенал

Шафа-пенал може бути використана для будь-якої кімнати, де є необхідність в зберіганні речей, особливо якщо тут обмежений простір. У меблях, які встановлюються в коридорі, здебільшого розміщують верхній одяг, взуття та інші речі. У вбиральні в таких шафах зазвичай зберігають рушники, ліки, косметику та інші предмети, які потрібні в цій кімнаті. Проте для розміщення меблів у цьому приміщенні варто впевнитися в тому, що матеріал є стійким до вологи. У дитячій пенал знадобиться для зберігання іграшок, книг та інших речей дитини. В офісі компактні меблі є незамінними, коли потрібно сховати канцелярські прилади або особисті речі співробітників.

Шафа-пенал є корисним придбанням. Вона допомагає оптимізувати простір у невеличкій квартирі, створити затишок та підтримувати чистоту з меншими зусиллями. 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp