14°

Шпанівська ОТГ планує віддати 23 гектари землі в оренду на 49 років фірмі, яка існує менше місяця

шпанів

11 жовтня відбудеться позачергова сесія Шпанівської сільської ради.

Розпорядження про це підписав місцевий голова Микола Столярчук. На засіданні сільської ради розглянуть лише два питання: про внесення змін до сільського бюджету та про надання дозволу на оренду земельної ділянки площею 22,9 га на термін 49 років.

Земельну ділянку має намір орендувати  підприємство ТзОВ “Шпанів-ЕНЕРДЖІ”. На цій території вони планують розмістити ряд споруд для встановлення сонячних батерей. 

Журналісти Інформаційного потоку Рівне зв’язалися з головою Шпанівської ОТГ Миколою Столярчуком. Чоловік підтвердив намір передати в оренду земельну ділянку:

 

Микола Столярчук

Ми передамо цю ділянку в оренду, там збудують сонячну електростанцію і все. Місцевий бюджет отримуватиме гроші за оренду земельної ділянки. Інших робіт там виконувати не можна, бо це санітарна зона, 50 років тому там був скотомогильник – зазначив Микола Столярчук.

Микола Столярчук зазначив, що землевпорядник сільської ради краще володіє ситуацією. Цю посаду в Шпанівській сільській раді займає Валентина Сьомак:

Валентина Сьомак

До нас звернулася фірма в письмовому порядку з проханням дати дозвіл  на оренду земельної  ділянки. Нам взагалі цю  землю не так давно передав обласний геокадастр. А торгів ми не проводили, тому що, згідно закону, не зобов’язані цього робити – можемо не виставляти на аукціон земельну дліянку, на якій будуватимуть електростанцію. 

Фірма “Шпанів ЕНЕРДЖІ” була зареєстрована 20 вересня 2019 року, існує вона менше місяця. Статутний капітал підприємства складає аж 15 тисяч гривень. Заснована вона трьома чоловіками: Володимиром Власенком, Ігорем Каганом та Поворозником Романом. Поштової адреси також немає, лише населений пункт та вулиця без номеру будинку.

Один із засновників “Шпанів ЕНЕРДЖІ” Володимир Власенко розповів журналістам Інформаційного потоку Рівне, що ніякого криміналу в намірі взяти ділянку в оренду немає:

Якщо депутати погодять, то ми отримаємо ділянку в оренду, потім ми знайдемо інвесторів, з якими заключимо відповідний договір, і там буде збудована елктростанція. Ми вже ведемо перемовини з німцями та італійцями. Мої партнери збудували вже десяток таких станцій по Україні, і ніде не було ніяких проблем.

Депутат Шпанівської сільської ради Віталій Грабар так коментує цю ситуацію:

Віталій Грабар

Ця фірма взагалі зареєстрована на вулиці, немає відповідної адреси, просто вулиця і все, ніби посеред дороги. Нікому з депутатського корпусу не розповіли про економічне обґрунтування, ніхто не знає вартості оренди, нікому не пояснили, чому ця фірма дійсно зможе побудувати там сонячну електростанцію. Громада також не знає про такий намір сільської ради, жодних громадських слухань не проводилося. Це вже друга така позачергова сесія, все роблять поспіхом, аби встигнути до 1 січня 2020, адже потім доведеться ділянку здавати через аукціон.

Завтра, 10 жовтня, відбудеться засідання бюджетної комісії, на якій і мають пояснити економічне обґрунтування оренди земельної ділянки, а 11 жовтня за рішення про оренду голосуватимуть місцеві депутати.

шпанівська отг

Автор: Михайло Присяжнюк