16°

Штрафи за порушення правил військового обліку: що зміниться?

Верховна Рада України завершила роботу над законопроектом №10379, який передбачає суттєве збільшення штрафів за порушення правил військового обліку. Цей документ вже пройшов перше читання 10 квітня і був доопрацьований до другого.

Наразі за порушення правил мобілізації передбачено лише адміністративний протокол та незначний штраф. Проте очікується, що суми стягнень для ухилянтів зростуть в рази.

Так, за порушення правил військового обліку пропонується штраф від 3400 до 5100 грн.

Як зазначив у коментарі для ТСН.ua представник комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Олександр Бакумов, для військовозобов’язаних, які, наприклад, повторно порушують правила військового обліку або не оновили свої дані під час особливого періоду, штрафи зростуть ще більше:

“Найсуворіше грошове покарання, яке пропонується – це штраф від 17 тис. грн до 25 тис. 500 грн. Такі штрафи пропонуються для фізичних осіб. Комітет врахував цю правку. Суми штрафів від 153 тис. грн до 204 тис. грн є неактуальними”.

Якщо ж військовозобов’язані порушують законодавство про оборону та мобілізацію у мирний час, передбачено штраф від 5100 до 8500 грн для громадян та від 17000 до 34000 грн – для посадових та юридичних осіб.

За порушення законодавства про оборону та мобілізацію у воєнний час:

  • від 17000 до 25500 грн – для громадян,
  • від 34000 до 59500 грн – для посадових та юридичних осіб.

Водночас член оборонного комітету ВРУ, представник фракції “Слуга народу” Олександр Федієнко висловив думку, що вищі штрафи не вплинуть належно і не пришвидшать мобілізацію:

“Враховуючи юридичний конструкт, у першу чергу юрособи оскаржуватимуть такі штрафи. І матимуть відповідний успіх. Самі штрафи нерелевантні. А бігати з батогом за керівником підприємства, щоб той заганяв свого працівника в ТЦК, неправильно. Наприклад, працівник звільниться після повістки, а підприємство отримає штраф”.

Окрім того, законопроектом передбачено термін накладення штрафів протягом року від моменту правопорушення.

Варто зазначити, що даний законопроект ще має бути проголосований у другому читанні та підписаний Президентом України, перш ніж він набуде чинності.

Чи дійсно суттєве збільшення штрафів стане дієвим інструментом для посилення мобілізаційної дисципліни – покаже час.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp