10°

«Швидка допомога» приїде не до всіх

З 1 січня набула чинності постанова Кабміну № 1271 «Про норматив прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події». Тепер медики можуть і не приїхати на виклик.

Фото “5 канал”

В постанові говориться, що звернення стосовно надання екстреної медичної допомоги за єдиним телефонним номером екстреної медичної допомоги 103, за єдиним телефонним номером системи екстреної допомоги населенню 112, за допомогою інших телекомунікаційних засобів залежно від стану пацієнта поділяються на критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні.

Диспетчер прийому виклику оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф визначає стан пацієнта та обставини подій виклику відповідно до переліку причин звернень та скарг про необхідність надання екстреної медичної допомоги, визначеного МОЗ.

Згідно нормативів прибуття бригад «швидкої», до критичних хворих лікарі мають дістатися максимум за 10 хвилин з моменту надходження звернення. З огляду на можливість виникнення обставин, які не залежать від організації системи надання екстреної медичної допомоги (ускладнений дорожній рух, метеорологічні умови, сезонні особливості, епідеміологічна ситуація тощо), допускається перевищення зазначеного нормативу, але не більше ніж у 25% випадків.

Нормативи прибуття до екстрених пацієнтів становлять 20 з моменту надходження звернення. Допускається перевищення зазначеного нормативу, але не більше ніж у 15% випадків.

У разі надходження звернення від пацієнта, випадок якого належить до категорії неекстрених або непрофільних, диспетчер оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф рекомендує пацієнту звернутися до лікаря, що надає первинну медичну допомогу, з яким укладена декларація.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp