18°

Скандальний ексголова Рівненської облради Ковальчук хоче очолити БЕБ України

Одіозний екскерівник Рівненської обласної ради Володимир Ковальчук, відомий серед рівненського політикуму завдяки мему “конец переписки”, подав відповідні документи на посаду директора Бюро економічної безпеки України.

Нагадаємо, колишній очільник (з 2015 до 2016 року) Рівненської облради Володимир Ковальчук керував неї впродовж усього 114 днів і встиг відзначитися на посаді рядом скандалів. Неодноразово фіксувалися явні “джинса” та “гречкосійство” Ковальчука ще до виборів 2015 року.

Володимир Ковальчук, якого в деяких статтях називали “героєм Майдану”. Фото – rv.suspilne.media

А своїм призначенням на посаду голови облради він, тоді ще представник Радикальної партії, завдячував кулуарним домовленостям столичних босів окремих політичних партій. Тоді на першу сесію ради з Києва прибув цілий десант нардепів з Києва (від Батьківщини, Свободи, Радикальної партії Ляшка та інших), в тому числі той самий Олег Ляшко і навіть Володимир Парасюк.

Той самий Олег Ляшко з Володимиром Ковальчуком в Рівненській обласній раді. Фото – Рівне Вечірнє

Після критики щодо призначення Володимира Ковальчука, він навіть погрожував по телефону одній з рівненських журналісток та викликав її “на килим”.

Більш повно і яскраво про його призначення написано в матеріалі hromadske.ua.

В підсумку, саме завдяки рішенням, укладеним у Києві, на Рівненщині і сформувалася опозиційна (Батьківщина, Свобода, Радикальна партія, УкрОП) до тодішньої Верховної Ради (БПП з Народним Фронтом, а в області – з Конкретними справами) більшість. До слова, подібна ситуація наразі в Рівнераді, проте в дещо іншій комбінації (ЄС із сателітами проти Слуг народу).

Як пояснювали у 2015 році колеги Ковальчука, його кандидатура на посаду голови стала компромісною – як наслідок міжпартійних домовленостей. Проте недостатньо дипломатичний, як відзначали місцеві експерти, Ковальчук з керівництвом облрадою не впорався, і його врешті “попросили” на вихід.

Ковальчук упродовж півроку після відставки з посади судився щодо його незаконного звільнення і навіть отримував позитивні ухвали на свою користь, що призвело навіть до тимчасового двовладдя в облраді. Проте після тривалої та безуспішної судової тяганини сам написав заяву на звільнення.

Володимир Ковальчук у редакції Рівне Вечірнє

Я, як людина, що має значний досвід роботи в фінансових, державних структурах та органах місцевого самоврядування, знаю, що таке економічна безпека, оскільки безпосередньо мав відношення до захисту економічних інтересів нашої держави, – пояснює своє рішення кандидат на посаду.

Так, зокрема, пише у своєму матеріалі Рівне Вечірнє, упустивши найцікавіші факти з біографії відомого шахового майстра зі Здолбунова Володимира Ковальчука.

Показовою є реакція в соціальних мережах на повідомлення щодо подачі документів Володимир Ковальчуком від людей, які пам’ятають події в обласній раді у 2015-2016 роках:

Канєцпєрєпіскі!

За його словами, саме він свого часу, очолюючи обласну раду, «не дав вивести 150 тисяч гектарів землі з покладами бурштину мафіозним структурам

Лол, так його однопартійці і кришували бурштин

Хай мене за це забанять, але «с**атрешп****ц»!

#конецпереписки – про появу цього мему можна почитати, наприклад, тут.