22°

Скандальний міст у Ремчицях планують знести

Проблемний міст через річну Горинь біля села Ремчиці на Сарненщині, який намагались відремонтувати дві підрядні організації, можуть знести та побудувати на його місці нову переправу. Такі плани озвучують у Службі автомобільних доріг.

Нагадаємо, міст почали ремонтувати ще у 2018 році. За його ремонт взялася фірма ТОВ ”Олександрія Кепітал”, однак договор із нею був розірваний достроково,. Після невдалого ремонту почалися пошуки нового підрядника, яким стало столичне товариство “ЄВРО ПЛЮС БУД”. Сума договору склала 14 мільйонів гриівень. Міст мали здати до червня 2020 року. Однак, ще на стадії ремонту він почав руйнуватися.

Служба автомобільних доріг області пред’явила підряднику претензії, однак, відповіді від фірми не дочекались, тож подали до суду щодо стягнення коштів за виконання робіт на об’єкті, який не був введений в експлуатацію.

Як повідомив речник Служби автомобільних доріг області Дмитро Леонтіюк, наразі з двох підрядних організацій у судовому порядку вимагають повернення витрачених коштів. Крім того тривають суди й стосовно обвинувачення керівників та засновників підрядних організацій. Одночасно було засуджено інженера, який прийняв роботи з ремонту моста за завищеною вартістю. Загальна сума збитків — понад 1,9 млн грн. Чоловіку присудили 4 роки позбавлення волі, які потім змінили на позбавлення волі з випробуванням, терміном на 2 роки.

Нині ж, як розповів Дмитро Леонтіюк, розглядається варіант зі знесенням мосту та будівництвом нового. Таку ремомендацію дало ДП «ДерждорНДІ», яке досліджувало стан справ із цим мостом

Наразі проектанти поїхали дивитися, дообстежувати та готувати передпроектні роботи. Але про якісь конкретні суми та терміни наразі говорити рано…Як тільки буде зрозуміло, скільки це коштуватиме, тоді буде прийматися відповідне рішення, – сказав Дмитро Леонтіюк.

Джерело: ITV