13°

Скільки коштів можна зекономити з “зонним” лічильником та яка його окупність

Нині на Рівненщині  майже 17,5 тисяч абонентів Рівненщини мають багатотарифні електролічильники, понад 10 тисяч споживачів ведуть розрахунок за спожиту електроенергію потарифно.

Багатотарифний електролічильник вигідний у випадку,  якщо більшістю електроприладів Ви користуєтеся вночі або можете перенести на нічний час роботу електроприладів великої потужності — кондиціонера, бойлера, тепловентилятора, теплої підлоги, електроопалення тощо.

За середніми підрахунками, економія в місяць може становити приблизно 87 гривень. Сьогодні його встановлення коштує для рівнян 2000 гривень. Таким чином такий лічильник може окупитись за 10-18 місяців.


Відповідно до Порядку застосування тарифів на електроенергію, розрахунки населення за спожиту електроенергію здійснюються за такими тарифними коефіцієнтами:
За двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
• 0,5 тарифу з 23-ї години до 7-ї години;
• повний тариф у інші години доби.
За тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
• 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);
• повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);
• 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).
Отож, з двозонним тарифом Ви будете економити у будь-якому разі, адже максимальна ціна за 1 кВт/год дорівнює звичайному тарифу, за яким Ви нині сплачуєте.
Обираючи тризонний тариф, варто врахувати— у пікові години (з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00) потрібно сплачувати на 50% більше від звичайного тарифу. Тому потрібно впевнитися, що у пікові години Вам знадобиться електроенергія у незначних обсягах.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp