19°

Скільки авто в квітні зареєстрували жителі Рівненщини та як це зробити?

Майже 2,5 тисячі авто ввезли з-за кордону жителі Рівненщини протягом квітня, це більш ніж утричі вищий показник, ніж торік. Таку інформацію повідомила речниця сервісного центру МВС в області Ярослава Княжинська. За її інформацією, переважна більшість — легкові автомобілі.

5 квітня президент підписав закон про так зване “нульове розмитнення”. Тож протягом квітня 2022 року ввезли та зареєстрували 2 433 авто, легкових із них — 2 138. За словами Ярослави Княжинської, сервісні центри МВС у Рівненській області зареєстрували також сім автобусів, 12 причепів, 17 мотоциклів та 69 вантажівок.

“Торік за той самий період жителі, фізичні особи з області, ввезли та зареєстрували 743 автомобілі. Загалом протягом квітня сервісні центри здійснили 4 917 реєстраційні операції, а з початку року — 16 059”, — повідомила речниця.

Також вона уточнила, які саме документи потрібні, аби зареєструвати ввезений автомобіль. Це паспорт, ІПН, документ на транспортний засіб, документ про правомірність придбання ТЗ, митні документи, сертифікат відповідності, транспортний засіб для експертного огляду.

“Потрібно пам’ятати, що при першій реєстрації автівки в Україні потрібно обов’язково сплатити збір до Пенсійного фонду. Його величина розраховується в залежності від вартості легкового авто без врахування податку на додану вартість”, — пояснила Ярослава Княжинська.

Пенсійний збір у цьому процесі залишається. 3% сплачують, якщо вартість авто не перевищує або дорівнює 409 365 грн; 4% — якщо ціна на авто більша, ніж 409 365 грн, але не перевищує або дорівнює 719 490 грн; 5% — якщо вартість транспорту понад 719 490 грн.

Щоправда, 26 квітня у Раді зареєстрували законопроєкт, який пропонує відновити оподаткування транспортних засобів, ввезених з-за кордону, аби бюджет країни не втрачав сотні мільйонів гривень щомісяця.