23°

Скільки бурштину вже легально видобули на Рівненщині?

Від 2020 року запрацював ефективний механізм продажу спеціальних дозволів на користування надрами на відкритих електронних торгах. Це дало можливість значною мірою врегулювати ситуацію з незаконним видобутком бурштину і придбанням спецдозволів на геологічне вивчення та видобування бурштину.

агалом за три роки в області через електронні аукціони реалізовано 67 спеціальних дозволів на користування бурштиновими ділянками. З них 61 – на ділянки, площа яких не перевищує 10 га.

За цей період легальний видобуток бурштину склав:

  •  2020 – 3,5 тонн;
  •  2021 – 8,1 тонн;
  •  2022 – 13,9 тонн.

Тобто загалом після легалізації в області видобуто понад 25 тонн бурштину.

Бізнес повірив у ці державні рішення, про що свідчить:

  •  активність на торгах (приймають участь від 3 до 5 учасників);
  •  суттєве зростання стартової ціни (в декілька разів по багатьох виставлених на торги бурштинових ділянках).

Надходження від продажів спецдозволів у державний бюджет склали понад 65 мільйонів гривень.

На сьогодні загальні оцінені промислові запаси 8-ми розвіданих родовищ бурштину в області становлять більше 400 тонн. Перспективні ресурси бурштину на 67 ділянках, де вже проводяться геологорозвідувальні роботи та ділянках, які ще будуть реалізовані на аукціонах, оцінюються в кількості понад 1500 тонн.

аким чином, промисловий видобуток бурштину в області може тривати ще декілька десятиліть. Легальний видобуток бурштину дає поштовх для розвитку окрім видобувної, ще й переробної галузі, зокрема, виготовлення виробів з бурштину. А це, відповідно, поштовх до створення нових робочих місць.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp