11°

погода у Рівному

Скільки ще працюватимуть підприємці на речовому ринку?

Багатоповерхівка замість ринку. У Рівному до 2029 року повинні ліквідувати речовий ринок, мовляв, центральна частина міста – не місце для торгівлі. Підприємці таким станом речей обурені, тому просять у міської влади зупинити будівництво. Тему продовжить Михайло Присяжнюк.

П’ять багатоповерхівок замість речового ринку. Міська рада погодила план забудови поблизу стадіону Авангард. Згідно проекту, всі торгові точки на ринку ліквідують. Підприємці, що торгують в центральній частині міста обурені такими змінами, багато хто не знає, скільки ще зможуть займатися власною справою.

“Прийшли сюди, коли нам було по 20 років, і вже ми в зрілому віці, і нам немає куди піти, в кожного залишається свій товар і ми не знаємо, що нам дальше робити. Сказали, що будуть способи вирішення шукати, щоб десь, може альтернативу, може десь перенести речовий ринок, но нам ніхто нічого не сказав, сказали, що речовий ринок – оренда продовжена до 30 року,” – каже Любов Пацько, власниця торгових точок.

Дехто вважає, що ліквідація ринку – це неабиякий удар по малому бізнесу міста, і як наслідок, удар по економіці.

“Малий бізнес, підняв це все, ми підняли, оці, підприємці своїми руками, як би нам важко не було, як нам не важко, але ми піднімали, і на сьогоднішній день, нас так хочуть знищити. Ви знаєте, я єдине скажу – хто там був попередник, хто зараз, але вони будуть відповідати перед Господом Богом, що вони так знищують малий бізнес,” – каже Тетяна Розумнюк, власниця торгової точки.

Не всі підприємці опускають руки. Микола на речовому ринку ще з початку 90-х, підраховує скільки ще зможе працювати.

“Будинок будується два роки, один, має бути п’ять, значить тут не сложно порахувати, скільки воно, в принципі, повинно бути,” – Микола Панчак, приватний підприємець.

Інші ж підраховують можливі збитки.

Все, що на ринку построєно, це все построєно за кошти, в нас, підприємців, це все за наші гроші, і бруківка і ринки, значить до 30 року ми повинні стояти. Кого виселили, даже не дозволяли забрати своє майно, і ще в нас є те, що колись робили реконструкцію, там дальше є ряди, і людям, гроші зібрали, вже давно, років 3-4, по декілька тисяч, по 5, по 4 тисячі і їм не зробили реконструкцію, і ніхто не повернув гроші,” – продовжує Любов Пацько, власниця торгових точок.

На одній частині ринку, вже зводять багатоквартирний будинок. Та як виявилось, будує його сам ринок. Іншими словами, власники цієї території і погоджували всі дозвільні документи. Вочевидь, будівництво більш прибуткова справа ніж здача в оренду торгових площ.

“Ми подали заявку на міську раду, пройшли всі відповідні процедури, від надання плану, детального планування міста і до архітектурної ради, до сесії, до всього прочего і до затвердження проекту забудови цієї території. Ми ж не будуюча організація, ми не маємо таких сил, повноважень, ліцензій і всього іншого, і найняли генпідрядника,” – Володимир Рабінюк, генеральний директор ПрАТ “Речовий ринок”.

В адміністрації ринку кажуть, побудують тут не тільки житлові будинки, а і комерційну нерухомість, пропонуватимуть її в оренду всім базарникам, та про кінцеві терміни будівництва не говорять.

“Але торгові площі, десятки тисяч квадратних площ буде, хто хоче – буде торгувати на цьому ж місці, якщо йому таке рідне це місце, ну але не в таких умовах, як на сьогодні,” – продовжує Володимир Рабінюк.

З обуреними підприємцями зустрічався міський голова. Та поки – тільки почали роботу над вирішенням цього питання.

“Міським головою ініційована зустріч на наступному тижні з ініціативною групою, стосовно більш тісного, ширшого і тісного обговорення цього питання. Є загальне бачення того, що центральна частина має бути впорядкована, впорядкована відповідно до вимог чинного законодавства і всіх правил, які існують,” – Ігор Кричкевич заступник міського голови з економічних питань

Ідеальним варіантом вирішення цієї ситуації є переселення ринку на іншу  земельну ділянку – кажуть чиновники, та поки такої території місто знайти не може. Згідно договору оренди з містом, речовий ринок працюватиме до 2029 року.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp