33°

Склад: 50%-мама, 50%-тато. Лікарня змінила бирки, які спровокували скандал

Волинська лікарня змінила напис на бирках для немовлят, які раніше стилізували під виробництво одягу. Фото таких бирок, де вказували “склад” дитини і правила догляду – не прати у пральній машині і не прасувати – розкритикували у соцмережах.

Як з’явилася ідея?

10 вересня у лікарні у місті Нововолинськ немовлятам почали чіпляти бирки з написом “Зроблено з любов’ю “. А ще там був “склад” дитини й інші позначки, характерні для одягу.

Склад: 50%-мама, 50%-тато. Лікарня змінила бирки, які розбурхали скандал

Фото бирок запостили у Facebook лікарні із запитанням: “Як це мило, правда ж?”

Частина користувачів з цим твердженням погоджувалась, а частина висловила обурення.

Сама новина про бирки також швидко розлетілася Україною.

Через кілька днів у лікарні напис замінили.

Директор Нововолинської лікарні Олег Шипелик, який ініціював створення таких бирок, каже, що спантеличений таким суспільним резонансом, а особливо тим, що ця новина розійшлася у російських ЗМІ.

“Донька попросила в мене на шкільний проєкт кілька моїх дитячих фотографій. Я взявся шукати – і от в старому альбомі серед них була стара клейончаста бирочка. На ній написано прізвище мами, моя вага і ріст. Я подумав: “А що зараз видають?”.

Олег Шипелик

Так, розповідає пан Шпелик, у нього народилася ідея зробити для теперішніх мам і дітей “щось таке, щоб їм було приємно згадати через 20-30 років”.

“Доручив підібрати варіанти і погодити з батьками. Їм цей сподобався. Знаєте, молоді мами… І вдягається ж лише раз під час виписки – дома з цим ніхто ж не ходить”.

Однак після розголосу в лікарні розробили інший дизайн бирок, аби нікого не образити.

Якщо батьки ще не обрали імені дитини, будуть вписувати щось на кшталт “наше сонечко”, “ангелик”.

Бірки друкують на картоні з даними новонародженого. Старша акушерка Віра Жидкова, розповіла, що їх вже отримали 10 немовлят.

Їй самій більше до вподоби другий варіант “із сердечками”.

“Я в мам питаюся, який їм кращий і вони вибирають. До мене підходила жінка, яка ось-ось має народжувати й казала: “Ви той перший зразок з тим утюжком не видаляйте, бо я тільки такий хочу”. Бачте, одні зрозуміли, інші – ні”.

Вікторія Туз, яка народила в цій лікарні напередодні, для свого сина Давида обрала другий варіант: “Проти першого нічого не маю, але із сердечком мені більше подобається. Взагалі дуже рада, що така ініціатива з’явилася саме зараз, коли я народила, бо до цього взагалі нічого не давали”.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp