26°

Скульптуру “Стоматолога” у Рівному планують розпиляти на 25 частин за 300 тисяч гривень

Джерело: 0362.ua

Перенесення скульптури Іллі Муромця, розміщеної у центральному пару ім. Т. Г. Шевченка, потребує додаткових 300 тис. грн з бюджету міста.

Внести зміни до затвердженого проєкту рішення Рівненської міської ради «Про внесення змін до програми реалізації проєкт «Таємничі підземелля Рівного. Культурна спадщина як елемент інтерактивного вивчення історії краю», та виділити додаткові 300 тис. гривень на перенесення скульптури Іллі Муромця під назвою “Богатир, що бореться зі змієм”, у народі – «Стоматолога», на засіданні комісії з питань бюджету просить начальник управління культури та туризму Рівненського міськвиконкому Тарас Максименко.

За його словами, скульптура за документами не несе історичної цінності, та рівняни прагнуть зберегти її цілісною, залишивши на тому ж місці, адже об’єкт є пам’ятним для багатьох мешканців.

Піднявши скульптуру, спеціалісти по реставрації та перенесенню визначили, що її перенесення на 5 метрів убік є складнішим, ніж очікувалось, і замість розпилювання на 5 частин і перенесення потребує технології розпилювання на 25 частин та надалі склеювання усіх елементів.

Додаткові 300 тисяч необхідні для закупівлі спеціальних алмазних різаків та залучення компанії, що спеціалізується на багатодетальному перенесенні.

Внесення змін до програми та виділення додаткових коштів підтримали одноголосно.

Нагадаємо, що скульптура створена у 1962 році. У свій час фонтан “Богатир” став місцем зустрічей і побачень закоханих, однією з улюблених декорацій для фотографування, що нині є теплою пам’яткою для рівнян.

 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp