Слідчі допитали майже 100 кандидатів у справах перешкоджання виборчому процесу | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
17-07-2019  15:15
Слідчі допитали майже 100 кандидатів у справах перешкоджання виборчому процесу

Слідчі поліції викликали на допит майже 100 осіб, яким інкримінують перешкоджання здійсненню виборчого права.

Відповідні листи щодо дій фігурантів направлені до Центральної виборчої комісії. Про це сьогодні, 16 липня, повідомив заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції  Максим Цуцкірідзе під час відеоселекторної наради за участі керівників МВС, Нацполіції та територіальних підрозділів.

За його словами, слідчими підрозділами Нацполіції розпочато 217 кримінальних проваджень, пов’язаних з виборчим процесом. З них 161 повідомлення пов’язане безпосередньо з порушеннями виборчого процесу, ще 56 – пов’язані опосередковано.

«Під час позачергових виборів ми зіткнулися з новими проявами щодо порушень виборчого законодавства. Зокрема, встановлено факти використання кандидатами в депутати брендів інших політичних партій. Наразі Головним слідчим управлінням Нацполіції встановлено 97 таких фігурантів. Вони викликані на допит. У рамках кримінальних проваджень розкрито їхні партійні  рахунки, а також відповідні листи направлено до Центральної  виборчої комісії»,- зазначив заступник начальника ГСУ.

Він додав, що майже 80 відсотків із зареєстрованих кримінальних проваджень розпочаті за фактами підкупу виборців.

«Слідчими підрозділами за фактами підкупу виборців розпочато 85 кримінальних проваджень. Зловмисники у цьому напрямку теж використовують «нововведення». Зокрема, поліцейські встановили факти підкупу виборців з використанням квитків на різні розважальні заходи, а також «подарункові» сертифікати для придбання техніки»,- сказав Максим Цуцкірідзе.

Нагадаємо, раніше він повідомив про те, що у Нацполіції розробили алгоритм дій слідчих при виявленні порушень під час виборів.

Також нагадаємо, що заступник Голови Національної поліції Олександр Фацевич повідомив, що на виборчих дільницях нестимуть службу 47 тисяч поліцейських, ще понад 10 тисяч працівників поліції охоронятимуть порядок на вулицях міст і сіл України.

Тим часом з 15 липня підрозділи Національної поліції переведені на посилений режим несення служби

Повідомляє департамент комунікації Національної поліції України


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
7C°
2м/с