5°

Службова недбалість та бюджетні збитки: судовий розгляд справи проти експосадовця Рівненської міської ради

Рівненська обласна прокуратура взяла під суд експосадовця Рівненської міської ради, висунувши обвинувачення у службовій недбалості, що призвела до серйозних наслідків для державних інтересів (ч. 2 ст. 367 КК України).

За результатами слідства встановлено, що наприкінці 2022 року, директор Департаменту, виконуючи Програму створення матеріального резерву тергромади для боротьби з надзвичайними ситуаціями, уклав контракт на закупівлю 52,500 літрів соку від місцевого виробника. Загальна сума з бюджету, спрямована на ці напої, становила понад 2,1 мільйони гривень. Вартість одного літра соку склала 41,02 грн без ПДВ, тоді як його ринкова вартість становила лише 21,10 грн за літр з ПДВ.

Ці дії посадовця призвели до завдання бюджету громади значних збитків у розмірі 1,045,800 гривень.

Обвинувальний акт направлено до Рівненського міського суду, чоловік же відмовляється визнавати свою провину.

Попереднє досудове розслідування вели слідчі Служби безпеки України в Рівненській області при оперативному супроводі Управління спеціальних розслідувань.

В даний час ще один обвинувальний акт стосовно цього посадовця перебуває на розгляді суду, цього разу за неправомірні закупівлі низькоякісного жиру для пунктів незламності.

Санкції частини 2 статті передбачають можливе покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років, а також позбавлення права обіймати певні посади чи займатися конкретною діяльністю на термін до 3 років. Крім того, передбачено штраф від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Важливо зауважити, що згідно з ч. 1 ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, поки її вина не буде доведена в законному порядку та встановлена обвинувальним рішенням суду.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp