12°

Смерть породіллі на Рівненщині: обов’язки перед законом мають не лише лікарі, а й пацієнти, – експерт

Смерть породіллі на Рівненщині вразила всю Україну.

Нагадаємо, трагедія трапилася 23 січня у Рівному. Жінка наважилася народжувати вдома без допомоги лікарів із так званою «духовною акушеркою». Після народження дитини у породіллі розпочалася масивна кровотеча. Швидку викликали, коли жінка втратила багато крові.

Як запевняють медики, вони намагалися врятувати пацієнтку майже годину. Але жодні реанімаційні заходи, не допомогли.

Натомість у соцмережах люди звинуватили лікарів, мовляв доклали мало зусиль, аби врятувати життя жінки.

Не поспішати із звинуваченнями закликав у коментарі «Магнолія-ТВ» адвокат з медичного права Максим Баришніков. Він наголосив, що пологи вдома – це завжди ризик. До того ж потрібно з’ясувати законність дій не лише лікарів, а й пацієнтів.

«Мати наразила апріорі на небезпеку своє життя та життя дитини, ще ненародженої, на даний момент. Незважаючи на те, що чинне законодавство передбачає право пацієнта обрати лікаря, заклад МОЗ, тут є ще інше законодавство щодо обов’язків батьків щодо забезпечення здоров’я, захисту життя своєї ще ненародженої дитини. Треба розглянути законність, вмотивованість дій матері та батька дитини, які можливо, ми не знаємо напевне, вирішили відмовитися від отримання спеціалізованої кваліфікованої медичної допомоги в спеціалізованому закладів охорони здоров’я», – сказав він.

За словами експерта, необхідна ціла низка експертиз, аби довести, чи дійсно у лікарів був шанс врятувати породіллю, а без цього – звинувачувати їх – безпідставно.

“Щодо дій чи бездіяльності лікарів, ми нічого сказати наразі не можемо, оскільки ми можемо лише передбачати наявність ознак складу тих чи інших кримінально-караних діянь або їх відсутність. Для того, що стверджувати це в нас нема достатньо даних для того, щоб просто звинувачувати когось так безпідставну про шкоду життю та здоров’ю”, – наголосив медичний експерт.

Тим часом у поліції заявили, що розслідуватимуть смерть породіллі за двома кримінальними провадженнями серед яких стаття «умисне вбивство» з позначкою нещасний випадок. Крім того, до відповідальності можуть притягнути не лише духовну акушерку, але й рідних жінки – за те, що не викликали своєчасно швидку.

Джерело: Магнолія-ТВ


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp