18°

Сьогодні рівняни на Майдані Незалежності попрощалися з двома військовими

У Рівному на майдані Незалежності 27 березня попрощалися з двома військовими — 38-річним Романом Машуком та 40-річним Романом Мендалюком. Обидва були добровольцями, передає Суспільне.

Роман Машук народився 21 вересня 1985 року у Рівному. За фахом він – програмувальник, працював у сфері ІТ.

«На момент повномасштабного вторгнення ми проживали у Києві. Роман не підлягав призову чи мобілізації, але добровільно став на захист Києва і нашої держави, вступивши до лав ЗСУ. Він надзвичайно серйозно та відповідально поставився до служби, пройшовши не одну підготовку зокрема закордоном. Вони готувалися до непростих умов, до обставин, у які потраплять, знали, що буде важко, але це був їх свідомий вибір», – розповідає дружина воїна Ірина.

Захисник служив на Запоріжжі, а згодом воював за Авдіївку. 

38-річного солдата Романа Машука загинув 19 жовтня 2023 року на Донеччині. Опізнати тіло захисника вдалося лише у березні 2024 року.

Роман Мендалюк народився 3 січня 1984 року у селі Річки на Кореччині. 

«Коли почалося повномасштабне вторгнення, Рома був у селі — доглядав майже незрячого дідуся та літню бабусю, допомагав їм по господарству, був малим фермером, любив селекціонувати різні сільськогосподарські культури. Сам виявив бажання та переїхав в село, адже працював віддалено на іноземну компанію. Він не служив в армії, не мав такого досвіду, але як прийшла біда, долучився до місцевої тероборони, відповідав за чергування на блокпостах, сам чергував. А у серпні 2023 року сказам батькам, що отримав повістку, й сам долучився добровільно до ЗСУ», – розповідає тато воїна Анатолій.

Роман не зізнавався рідним, що готувався стати добровольцем, як його дідусь, який на початку минулого століття воював за Україну в лавах добровольців ОУН УПА під командуванням Степана Бандери. Він хотів потрапити на передові позиції.

40-річний солдат Роман Мендалюк загинув 20 березня 2024 року на Донеччині.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp