25°

Спалах гепатиту А у Вінницькій області: епідемії по всій Україні бути?

У Вінницькій області захворіло на гепатит А 174 людини. Джерело зараження поки не встановлено. Спалах хвороби не спричинить епідемії у країні, вважають лікарі-інфекціоністи.

За словами лікаря-інфекціоніста вищої категорії Юрія Сухова, більшість людей перехворіли на гепатит А, не знаючи про це. Крім того, імунітет у 99% випадків – пожиттєвий.

“Спалах може бути, бо гепатит А – це РНК-вмісний вірус і в навколишньому середовищі він зберігається місяцями. Він стійкий до низьких температур і передається тими ж шляхами, що й кишкові інфекції. Знищити його у природному середовищі неможливо”, – пояснює лікар.

Інфекціоніст Сергій Федорків також вважає, що спалах на Вінниччині не спричинить епідемії. З його слів, про потенційну загрозу сусіднім областям можна буде говорити, коли точно знайдуть джерело інфекції.

“Потенційно такі спалахи можуть бути в будь-якому регіоні нашої країни, якщо інфекційний агент потрапить у водойми та призведе до значної кількості випадків серед закритих колективів у школах, садках, ВНЗ. Цей спалах не охопить всю країну, тому за це не потрібно хвилюватися”, – каже Федорків.

Федорків вважає, що ситуація, що виникла, змусить людей поцікавитися якістю води та продуктів у себе в регіоні.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp