5°

США розмістять точнішу версію своєї основної ядерної бомби на базах НАТО в Європі вже у грудні 2022 року, а не весною, як планувалося

Сполучені Штати прийняли рішення перекинути до Європи модернізовані тактичні ядерні бомби B62-12 вже у грудні. Раніше планувалося розмістити їх навесні. Про це повідомляє видання Politico з посиланням на власні джерела. 

За інформацією співрозмовника видання з дипломатичного корпусу, США вирішили пришвидшити перекидання модернізованих тактичних ядерних бомб B62-12, які спочатку планували розмістити у Європі навесні. Тепер вони повинні з’явитися на базах НАТО вже у грудні 2022 року. 

Рішення про пришвидшення поповнення ядерного боєзапасу Європи було прийнято на закритій зустрічі НАТО у жовтні. Однією з причин є російські погрози застосувати ядерну зброю в Україні, тому подібний крок приймається для ядерного стримування Москви. 

Прессекретар Пентагону Патрік Райдер також заявив, що вони не збираються розповідати деталі ядерного арсеналу США, але підтвердив, що модернізація бомб B62-12 триває вже багато років. Також він додав, що плани на заміну старих ядерних бомб на модернізовані були заплановані ще давно і ніяк не стосуються України. 

На думку директора з політики у Ploughshares Fund Том Колліна, розміщення нових бомб націлено не на погрозу росії, а на Європу, щоб показати підтримку Сполучених Штатів.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp