20°

США визнали масові вбивства вірмен в Османській імперії геноцидом

Президент США Джо Байден визнав геноцид вірмен Османською імперією під час Першої світової війни. Це відбулося у щорічний День пам’яті етнічних вірмен, які загинули в 1915-1917 роках.

Фото 1915 року, на якому зображено останки жертв різанини у вірменському селі в долині Муш, поширене Вірменським інститутом-музеєм геноциду

Починаючи з 24 квітня 1915 року, після арешту вірменської інтелігенції та лідерів громад у Константинополі османською владою, 1,5 мільйони вірмен були депортовані та вбиті, – йдеться у заяві.

За словами Байдена, більшість з тих, хто вижив, були змушені шукати нові будинки по всьому світу, в тому числі в США. Він зазначає, що за десятиліття вірменські іммігранти збагатили Сполучені Штати “незліченними способами”.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу вже заявив, що його країна повністю відкидає цю “популістичну” заяву Байдена.

Нагадаємо, Вірменська сторона заявляє, що під час Першої світової війни були вбиті 1,5 мільйона людей, у той час, як розпадалася Османська імперія. Цю заяву підтримують близько 30 інших країн, називаючи вбивства геноцидом.

Туреччина не визнає геноцидом убивства вірмен, які розпочалися в 1915 році, Анкара заявляє про насильство не лише з боку Османської імперії, а й із боку представників вірменської меншини.

Туреччина заявляє, що від 300 до 500 тисяч вірмен і принаймні стільки ж турків загинули в громадянській війні, коли вірмени піднялися проти османських правителів і приєдналися до вторгнення російської армії.