17°

Студентка Острозької академії служить в ЗСУ та навчається

Військова Ніка Коробко службу в ЗСУ поєднує службу з навчанням в Острозькій академії. Зараз дівчина служить на посаді стрільця-медика у 3-ій роті батальйону оперативного реагування (БОР) «Луцьк». Про це повідомили на сайті Острозької академії.

Ніка є здобувачкою ОПП «Початкова освіта з поглибленим вивченням англійської мови», випускниця ОПП «Національна безпека».

Докторка психологічних наук Галина Гандзілевська зазначає, що ніжну й водночас організовану та цілеспрямовану Ніку відкрила для себе, ще коли вони разом їхали на волонтерство до дітей з аутизмом у м. Пйотркув-Трибунальський (Польща). Коли пані Галина оголосила про можливість проходити педагогічну практику саме там, Ніка перша зголосилася на це.

«На той час вона не лише вчилась, а й працювала в дитячому садочку. Мене дуже вразило, з яким захопленням Ніка розповідає про дітей, батьків та й працівників цього садочка, а ще більше, як одночасно вона продовжує далі з ними комунікувати й вирішувати всі організаційні питання, які траплялись нам у дорозі. Я була впевнена, що ця дівчинка впорається з будь-яким завданням, і не помилилась».

Ніка Коробко каже, що вирішила піти воювати на фронт, бо не змогла б по-іншому: 

«У моїй країні, на моїй землі – війна. Це обов’язок кожного з нас робити те, що ми вміємо, можемо або принаймні маємо можливість навчитися. Я розуміла, що так треба».

Дівчина додає, що поєднувати навчання в університеті і службу було не досить важко. Побратими розуміли й допомагали Ніці, давали їй трохи більше вільного часу. Викладачі Острозької академії завжди ставилися з розумінням. Саме під час ротації Ніка складала іспит із національної безпеки.

«Навчання під час війни – це дуже важливо. Багато знань, які отримала в Острозькій академії, мені зараз допомагають. Я навіть використовувала певну літературу для бойових завдань», – зазначає Ніка.

Галина Гандзілевська каже, що тепер зрозуміла, що Ніка зараз стоїть поряд із тими, хто обороняє нашу країну, дівчина там, щоб наші діти були в безпеці. 

«У давньогрецькій міфології Ніка – богиня перемоги в боях і змаганнях. Вірю, що після Перемоги, Ніка відкриє свою приватну школу, яка буде першою у всіх змаганнях», – зауважує Галина Гандзілевська.