26°

Субсидії в Україні видаватимуть Е-гривнями

Втім коли вона з’явиться поки не відомо. Цифрова національна валюта працюватиме, аби контролювати цільові витрати.

Субсидії в Україні на оплату комунальних послуг, а також інші соціальні виплати, з метою контролю таких цільових витрат, можуть перевести в цифрову національну валюту (Е-гривню). Над розробкою такої валюти наразі працюють в НБУ.

Використання такої валюти спростить контроль за соціальними виплатами, тобто на що саме людина витрачає допомогу від держави, розповів заступник голови Мінцифри з питань розвитку IT Олександр Борняков в інтерв’ю Мінфіну.

Наприклад, якщо держава робить соціальні виплати фіатними грошима, вона не може проконтролювати, як витрачаються ці кошти.

У випадку ж з цифровою валютою можна давати гроші на конкретні цілі. Наприклад, на оплату комунальних платежів, якщо мова про субсидію, чи на купівлю дитячих товарів тощо, – зазначає Борняков.

Олександр Борняков, фото – Мінфін

Крім того, українська цифрова валюта дозволить Нацбанку краще відстежувати емісію і спростити контроль за обігом в економіці.

Якщо емітували певний обсяг е-гривні, буде зрозуміло, як вона обертаєтеся в економіці. Так само і журналісти зможуть слідкувати за державними витратами.

Зараз ви не можете побачити, куди пішла надрукована гривня, а з е-гривнею контроль за цим спроститься.

Завжди можна зайти на блокчейн, подивитись, який банк отримав кошти, куди далі їх перевели, – пояснив заступник міністра. 

Джерело: Радіо Трек