5°

Суд ув’язнив екскерівника донецької катівні на 15 років

Шевченківський районний суд Києва оголосив вирок Денису Куликовському («Паличу»), екскерівнику катівні «Ізоляція» у Донецьку. Про це повідомляє «Суспільне».

Куликовського засудили до 15 років в’язниці з конфіскацією майна за кількома статтями (ч. 1 статті 258 ККУ, ч.1 статті 28, ч. 1 статті 438 ККУ).

Правозахисниця Олександра Матвійчук заявила, що «Палича» мали засудити до довічного ув’язнення.

«Я збирала свідчення людей, які вижили. Це такі історії, які вказують мені, що за скупністю вчинених злочинів вони мають сидіти до кінця свого життя. Треба шукати процесуальне рішення. Я, правда, не розумію, чому держобвинувачення просило всього 15 років», — сказала вона.

Куликовського визнали винним в участі у терористичній організації «ДНР», участі у незаконному воєнізованому формуванні, а також у вчиненні воєнного злочину за жорстоке поводження із цивільним населенням.

Нагадаємо, Куликовського затримали у 2021 році в Києві. Уродженець Донецької області після подій 2014 року долучився до лав бойовиків «ДНР» та керував в’язницею «Ізоляція» — колишньою мистецькою платформою у Донецьку, яку бойовики переобладнали у концтабір.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp