28°

погода у Рівному

Суд визнав винною 16-річну Дар’ю Коцюрубу, яка вимагала імпічменту Президента

Рівненський міський суд визнав винними 16-річну Дар’ю Коцюрубу та її 20-річного друга Романа у адміністративному правопорушенні – порушення порядку проведення мітингу, а саме неповідомлення органів самоврядування про проведення мітингу (адмінпротокол ч. 1 ст. 185-1 КУпАП (Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій).

Ще 13 червня рішення було прийняте суддею Наталією Діонісьєвою. До зали суду Дар’я Коцюруба не з’явилась.  Суд, враховуючи те, що особа є неповнолітньою, виніс їй попередження.

Була в суді, забрала рішення судді Діонісьєвої. У нас – попередження, штрафу немає. Але ми будемо подавати апеляцію і доводити невинуватість. По моїй справі (неналежне виховання, – ред.) – то її перенесли розповіла Суспільному мати обвинуваченої, пані Наталія.

Нагадаємо, у Рівному 25 травня поліцейські затримали підлітків, які вийшли на мітинг із плакатами “Імпічмент Президенту” – 16-річну Дар’ю Коцюрубу та її 20-річного знайомого. У відділку на них склали адміністративні протоколи за ст. 185-1 КУпАП (порушення організації зборів, мітингів, вуличних походів та демонстрацій). За невиконання батьківських обов’язків склали протокол і на матір Дар’ї, оскільки вона – неповнолітня. 

Подія набула резонансу навіть за межами регіону. На неї відреагував і Президент, закликавши працівників МВС “не вживати заходів проти політичних протестувальників, якщо вони не порушують правопорядок”. 

Раніше на Дар’ю уже був складений адміністративний протокол за розклеювання листівок без вихідних даних. Дівчина оскаржила таке обвинувачення, адже на руках у них з мамою була постанова про те, що її визнали невинною. Та потім в суді зазначили, що помилилися і дали їм проект постанови замість рішення судді, за яким вона визнана винною.