11°

Світла може не бути дуже довго, – коментар гендиректора YASNO

В Україні відключення електрики за кращим сценарієм триватимуть до березня 2023 року. Це сталося через постійні російські обстріли нашої енергетичної системи. Про це повідомив генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.

Коваленко зазначив, що зараз в Україні без електрики 953 тисячі клієнтів. Діють як планові, так і екстрені відключення світла. Енергетики роблять все можливе, щоб стабілізувати систему, проте подібні відключення триватимуть до березня 2023 року.

Також енергетики розробили кілька сценаріїв розвитку подій:

  • Базовий – якщо нових атак не буде, то в Україні триватимуть планові відключення електрики. Вони будуть скрізь, але нетривалі. 
  • Позитивний – якщо нових атак не буде, а енергетикам вдасться стабілізувати енергетичну систему, то відключень взагалі не буде. 
  • Негативний – якщо будуть нові обстріли і мережу сильно пошкодять, то доведеться задіювати не лише погодинні стабілізаційні відключення, але й екстрені, за яких світла може не бути дуже тривалий час.

“Мені здається, варто бути готовими до різних варіантів, навіть до найгірших. Запасіться теплим одягом, ковдрами, продумайте варіанти, які допоможуть вам перечекати довге відключення. Краще зараз це зробити, аніж потім бідкатися і звинувачувати когось. Тим більше, всі ми знаємо, хто винен насправді”, – написав Коваленко. 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp