21°

Світова захворюваність на COVID-19 вийшла на плато: в Україні очікується четверта хвиля

Захворюваність і смертність від коронавірусу в усьому світі вийшли на плато на неприйнятно високий рівень.

Фото REUTERS/Gleb Garanich

Про це заявив на брифінгу 10 травня генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреісус.

Так, зазначив він, за минулий тиждень зафіксовано 5,4 млн заражень і не менше 90 тисяч смертей від коронавірусу.

«На глобальному рівні ми зараз бачимо вихід на плато за кількістю випадків захворювання COVID – 19 і кількістю смертей. Однак це неприйнятно високе плато: на минулому тижні надійшли повідомлення про понад 5,4 млн випадків захворювання і майже 90 тис. померлих», – заявив глава ВООЗ.

Зниження захворюваності та смертності спостерігається в Європі та регіоні Північної та Південної Америки. У районі Південно-Східної Азії, в тому числі в Індії, ситуація зворотна – різке зростання. Поширенню захворювання сприяють ослаблення санітарних заходів і нерівний доступ до вакцин.

«На країни з високими та середніми доходами припадає 53% населення планети, проте вони отримали 83% вакцини», – нагадав Гебреісус.

Міністерство охорони здоров’я вважає, що Україну очікує четверта хвиля коронавірусу, тому наразі розслаблятись не варто, заявив глава МОЗ Максим Степанов.

«Чергова битва з COVID. Ми прогнозуємо, що в нас може бути четверта хвиля коронавірусу. Ми маємо все зробити, щоб цей удар не був жорсткий», – сказав він.

Епідеміологи вважають, що четверта хвиля COVID-19 може прийти в Україну восени.

7 травня МОЗ оголосило, що Україна вийшла з третьої хвилі пандемії коронавірусу. Отже, «червоних» карантинних зон з 8 травня вже не буде. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що вихід із червоної зони не означає скасування загальнонаціонального карантину.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що адаптивний карантин в Україні буде продовжений  до серпня.