13°

Синоптики прогнозують суттєве потепління, на Рівненщині готуються до водопілля

Великого підтоплення в області не очікують, однак Рівненщина готується на випадок водопілля.

Синоптики прогнозують суттєве потепління. Тож можна очікувати, що велика кількість снігу буде танути. Великого підтоплення в області не очікують, однак Рівненщина готується на випадок водопілля.

« Рятувальники управління з надзвичайних ситуацій перевіряють готовність органів влади та причетних організацій до повені та паводків. Працюємо над розчисткою водовідливів та дренажів. Рятувальники готують машини і техніку для того, щоб у разі необхідності швидко евакуювати людей та відкачувати воду», – розповів голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

А ось керівник Рівненського гідрометцентру Богдан Масовець прогнозує помірне сніготанення в області.

«Враховуючи температурні коливання – по ночах мінус, а вдень плюс, масового небезпечного підйому в річках не очікується. Відбуватиметься затоплення понижених заплавних територій та об‘єктів, розташованих на них», – каже Богдан Масовець.

Щоб ефективно та завчасно запобігати водопіллю, фахівці водної сфериобстежують гідроспоруди . За словами керівника регіонального офісу водних ресурсів у Рівненській області Ігоря Мосійчука, в області створені 32 аварійні бригади, заготовлений щебінь, пісок, до відкачування води готові 77 насосних станцій, з яких дві пересувні.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp