13°

РадіоТРЕК, Радіо ТРЕК

Температурних коефіцієнтів на спожитий газ більше не буде, – Рівнегаз

З січня 2021 року скасовані температурні коефіцієнти на спожитий газ, які застосовувалися раніше. Технологічні втрати, через які застосовували коефіцієнт, тепер враховані у тарифі на доставку.

У 2018 році Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, своєю постановою заборонила «Рівнегазу» застосовувати цей коефіцієнт для побутових споживачів. Компанія оскаржувала заборону в суді й влітку 2019-го рішенням Окружного адмінсуду Києва залишено без змін постанову Шостого апеляційного адміністративного суду, визнано протиправною й скасовано постанову Національної комісії 2018 року.

На підставі  умов договору розподілу природного газу та вимог кодексу газорозподільних систем, увесь об’єм спожитого природного газу оператор повинен приводити до стандартних умов.

Стандартні умови – це температура +20 ºС, тиск 760 мм ртутного стовпчика.

Однак з 1 січня 2021 року температурні коефіцієнти приведення обсягів спожитого газу до стандартних умов не нараховуються, оскільки після тривалих судів обсяги технологічних втрат газу враховані НКРЕКП в тарифі на доставку, – прокоментувала начальниця управління зовнішніх комунікацій АТ «Рівнегаз» Світлана Сабанюк.

У щомісячних рахунках побутових споживачів за газ до кінця 2020 року коефіцієнт відображено у вигляді більшої, аніж за лічильником, кількості спожитих кубометрів газу кожним домогосподарством. Більша кількість кубометрів – це і було врахування температурного коефіцієнта.

Джерело: Радіо Трек


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp