6°

погода у Рівному

Тепер українці зможуть дізнатися, що насправді вони їдять

6 серпня набув чинності закон, який зобов’язує виробників вказувати повну та достовірну інформацію про склад продуктів і зазначати це великим читабельним шрифтом.

Про це повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Вимогу запровадити такі правила маркування продуктів ставили перед Україною в межах угоди про асоціацію з ЄС. 

231 депутат Верховної Ради проголосував за цей Закон 6 грудня 2018 року.

У Міністерстві зазначають, що люди повинні мати право свідомо зробити вибір. Інформація про харчові продукти має бути точною, доступною та зрозумілою споживачу. Це стосується і упаковки, і реклами товарів. Ту ж інформацію покупець має право отримати, здійснюючи покупку дистанційно. 

Також мусово повинна зазначатися інформація про наявність речовин, які спричинюють алергічні реакції або непереносимість, наявність ГМО, розморожування або піддавання харчових продуктів іонізуючому випромінюванню, наявності доданої води. 

Написи на етикетках повинні відповідати дійсності. Не можна назвати продукт екологічним, якщо його екологічність не підтверджена відповідними інстанціями, те ж стосується і приставок “натуральний”, “органічний”, “лікувальний” та інше. 

Відповідно до цього закону, продукти, термін зберігання яких закінчився, повинні бути вилучені з продажу, адже уже наступного дня після завершення цього терміну деякі продукти – такі як м’ясо, яйця, молочна продукція – можуть нести загрозу для здоров’я.

Часу для того, аби змінити етикетки відповідно до нових вимог, виробникам дали чимало – 3 роки. Після того порушників почнуть штрафувати. Сума штрафу становитиме 15 мінімальних зарплат. На даний момент це близько 60 тис грн. 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp