16°

ТОП країн з виробництва найкращого вина і роль України у виноробстві

Малкольм Гладуел у своїй книзі «Генії та аутсайдери» писав, що людині потрібно 10000 годин для того, аби стати професіоналом у своїй справі. І для того, щоб стати професійним сомельє, людині потрібно витратити багато часу і вільно орієнтуватися у марках вин, що були виготовлені по всьому світу. Однак перш ніж переходити до вивчення теми, варто зазначити, що сьогодні будь-хто може замовити якісне вино з доставкою додому чи в офіс. Для цього потрібно скористатися послугами експрес доставки від онлайн-супермаркету Турбо, перейшовши за посиланням https://turbo.ua/category/vyno, або встановивши фірмовий додаток на свій смартфон. Турбо – це унікальна платформа з доступними цінами, сотнями товарних позицій та власними дарксторами по Києву. Завдяки цьому кур’єрам Turbo знадобиться мінімум часу для того, щоб дістатися до вказаної вами адреси, орієнтовно – від 15 хвилин. Доставка замовлень на суму від 400 грн – безкоштовна. Онлайн супермаркет Турбо – це дуже швидко та зручно.

Крім алкоголю у каталозі Turbo представлені свіжі продукти: овочі, фрукти, м’ясо, риба, напівфабрикати та багато чого іншого. Всі замовлення доставляються в термосумках. Постійні клієнти можуть взяти участь в унікальній бонусній системі TurboCoin, яка дозволяє збирати віртуальну валюту, а потім обмінювати її на товари з каталогу. 

Отже, сомельє-новачку з чогось потрібно починати, тож розглянемо декілька країн зі своїми особливими виноробними традиціями, де не оминемо Україну.

Топові країни-експортери вин

До країн, які славляться своїми виноробними традиціями та культурою, варто віднести:

  • Грузія. Якісні грузинські вина виробляються за традиційними та перевіреними часом рецептами, які дозволяють створювати смачний та ароматний напій. Грузинські вина відрізняються витонченим ароматом та унікальним смаком свіжозібраного винограду. Наприклад, з першосортного винограду роблять молоде вино мцване. Це вино за традицією п’ють одразу, як тільки воно приготоване, не чекаючи багаторічного дозрівання.
  • Вірменія. Вірменські вина мають обпікаючий і дещо незвичний смак. На даний час винороби Вірменії виробляють близько чотирьох десятків різних типів вин, серед яких кріплені, десертні, столові та ігристі. Добре розвинене виробництво фруктових вин з гранатів, айви, ожини, сливи. Значна частина вірменських виноробень використовує бочки з кавказького дуба, які вносять у напої солодкі ванільні та пряні евкаліптові ноти.
  • Італія. Головна відмінна риса італійських вин полягає у різноманітті їх сортів та різновидів. М’який та теплий італійський клімат створює ідеальні умови для зростання виноградної лози. У справжніх італійських винах присутні нотки смородини, горіхів, яскравий аромат фіалки або незвичайних чорних фруктів. Найбільш популярні сорти вин: Бароло, Каньяті Класіко, Тауразі та Брунелло де Монтальчино.
  • Франція. Ця країна поділена на виноробні регіони, у кожному з яких вирощують окремі сорти винограду. Наприклад, виноград, вирощений у регіоні Бордо, ідеально підходить для виготовлення червоних сухих маркових вин. Основні червоні сорти Бордо: Каберне фран (аромат ягід з кислинкою), Каберне совіньйон (сильний фруктовий аромат), шато (замкове вино найвищої якості з багатогранним смаком), Мерло (оксамитовий м’який смак). Регіон Бургундія – головний суперник Бордо у виробництві вин. Червоне вино тут роблять із сорту винограду піно нуар. Напої виходять солодкими, з присмаком вишні та полуниці.

Не меншою популярністю серед поціновувачів елітних вин користуються вина з Іспанії, Австралії, Чилі, США, Нової Зеландії, Німеччини та Австрії.

Українські вина: історія, смак та характерні особливості

А що можна сказати про українське виноробство? Мало хто знає, що його історія в Україні бере свій початок ще з IV ст. до н. е. завдяки грекам, які заснували колонії на території Криму. Про це свідчать амфори, знайдені археологами на території півострова. Саме греки привезли сюди перші лози, розбили виноградники та почали робити місцеве кримське вино. Згодом завдяки родючій землі та сприятливому клімату, їхнє ремесло поширилось й на інші місцеві регіони. 

Унікальним автохтонним сортом винограду, який росте лише в Україні, є Тельті-курук. Вино з нього відрізняється яскравим фруктовим ароматом та приємним солодким смаком. Має насичений жовто-золотистий колір та виражений аромат стиглих персиків, абрикосів та груш. Тельті-курук ідеально підходить для поєднання з десертами, фруктами та сиром.

Також в українському виноробстві активно використовується Одеський чорний виноград. Вино з нього має насичений червоний колір, яскравий аромат стиглих ягід, а також багатий смак з нотками шоколаду та спецій. Його ідеально поєднують з м’ясними стравами та дичиною.

Сучасне українське виноробство – це досить молода галузь, яка активно розвивається. З кожним роком покращується якість українських вин, а також з’являються нові бренди, готові дивувати гурманів незвичайними смаками.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp