-3°

Трамп більше не хоче надавати Україні допомоги, – The Washington Post

Президент Дональд Трамп не бажає надавати Україні більше допомоги, не кажучи вже про американські війська; він також не хоче, щоб Україну прийняли до НАТО. Що стосується контролю за можливим припиненням вогню і гарантуванням безпеки України — без чого перемир’я було б безглуздим, враховуючи неоімперські амбіції Москви – він вважає, що це проблема Європи.

Про це пише оглядач відділу європейських справ газети The Washington Post Лі Хокстедер

З одного боку це справедливо, адже багато європейців вважають війну Росії в Україні екзистенційною загрозою; набагато менше американців. Тож було цілком логічно, коли, згідно з повідомленням в газеті The Wall Street Journal, Трамп запропонував, щоб після досягнення домовленості про припинення вогню європейські війська були присутні в Україні, щоб захистити український суверенітет, стримуючи майбутні російські атаки.

“Але Трамп, можливо, саботує свою власну мету – завершити катастрофічну війну, яка наближається до своєї третьої річниці: він не пов’язує кінці з кінцями”, – сказав Ян Техау, німецький аналітик з питань безпеки.

Він вважає, що Трамп справедливо закликає європейців збільшити витрати на свої армії та брати на себе більшу відповідальність за свою безпеку. Але те, що він вимагає зараз, виходить за рамки дозволеного. Переконати європейців ризикувати прямим зіткненням з російськими силами стало б найскладнішою вимогою, яку американський президент ставить перед союзниками за останні десятиліття, вважає оглядач.

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що для стримування майбутніх російських атак знадобиться щонайменше 200 тисяч європейських солдатів на додаток до власних сил Києва. Це неймовірно велика сила, яку Європа не може зібрати, принаймні зараз.

“Навіть найнижчі оцінки – від 40 до 50 тисяч європейських сухопутних військ – призведуть до серйозного навантаження на країни, в тому числі на Британію, чиї збройні сили скоротилися до історичного мінімуму або майже до нього”, – пише Хокстедер.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp