14°

Тисячолітнє городище повернули у державну власність

Здолбунівський районний суд задовольнив позов Здолбунівської окружної прокуратури та зобов’язав фізичну особу повернути державі земельну ділянку історико-культурного призначення вартістю 3,2 млн гривень.

Прокуратура встановила, що сільська рада незаконно передала у приватну власність земельну ділянку, на якій розташована пам’ятка археології місцевого значення, незважаючи на пряму заборону закону.

Йдеться про Городище, яке знаходиться в урочищі «Замок» на окраїні села Кунин Здовбицької територіальної громади.

Як об’єкт історії та культури, Городище перебуває під особливою охороною, а землі під ним можуть бути винятково у власності держави. Археологічні дослідження на території Городища виявили уламки гончарного посуду Х – ХI ст. та ХVII – ХVIII ст., що свідчить про його значну історичну цінність.

Прокуратура довела незаконність приватизації землі з історичною пам’яткою. Це рішення суду сприятиме збереженню для наступних поколінь безцінних надбань предків, які є складовою історії та національної самосвідомості українців, особливо в умовах військової агресії російської федерації, спрямованої на знищення української ідентичності.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp