У Білій Криниці вагаються, чи приєднуватись до Рівного | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
10-05-2018  17:14
У Білій Криниці вагаються, чи приєднуватись до Рівного

У рамках реформи децентралізації нині у Білій Криниці розглядають три варіанти:

  • приєднання до Рівного,
  • об’єднання з Квасиловом,
  • створення на основі Білокриницької сільської ради нової ОТГ разом з Городищенською та Шубківською сільськими радами та центром у Білій Криниці.

На черговій зустрічі з цього питання у сільській раді  були присутні директор Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий, секретар Рівненської міської ради Сергій Паладійчук, експерт з просторового планування ЦРМС Олександр Придатко.

Руслан Сивий розповів про переваги децентралізації та навів конкретні приклади успішного функціонування ОТГ.

«Не треба надто далеко ходити – можете поїхати у Бугрин чи Бабин і побачити на власні очі ті здобутки, які в них вже є. Децентралізація дає свої плоди і ви ще можете встигнути скористатися допомогою держави при добровільному об’єднані. Бо процес добровільності не може тривати вічно» – зауважив він.

Сергій Паладійчук, зі свого боку, пробував переконати присутніх у тих вигодах, які дасть новій громаді приєднання Білокриницької сільської ради до Рівного. Адже, 4 травня Президент України Петро Порошенко підписав Закон щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення, який дозволяє містам обласного значення згуртувати навколо себе сусідні сільські та селищні ради і стати центром об’єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур – в тому числі, без проведення виборів.

«Завжди треба думати про перспективу. А перспектива така, що приєднання до Рівного, буде вигідним кроком як для громади Білої Криниці (робота, школа, дитячі заклади), так і для Рівного в плані розширення його меж» – наголосив Сергій Паладійчук.

Натомість Олександр Придатко роз’яснив основні правила ефективного просторового планування нових ОТГ.
Після активного обговорення присутні, практично одностайно, вирішили винести питання на ще ширший формат обговорення і запитати кожного виборця сіл, що входять до Білокриницької сільської ради, про його думку. В анкеті будуть зазначені можливі варіанти, щоб кожен міг долучитися до вирішення майбутнього своєї громади.

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
4C°
8м/с