5°

У Білорусь перекинули найманців російської ПВК “Вагнер”: готується провокація

Помічено перекидання до Білорусі найманців російської ПВК “Вагнер”. Проте ймовірність нового великого вторгнення ЗС РФ в Україну з території Білорусі є малоймовірною. Та ризик все ж існує. Про це в ефірі одного з ютуб-каналів розповів радник Офісу українського президента Олексій Арестович.

Він звернув увагу на повідомлення про те, що на військовій техніці у Білорусі помічено нове маркування “К”, що деякі розшифрували як “Київ”. Це посилило панічні чутки, що РФ готує новий похід на столицю України.

Це вкидання. Білоруське угруповання не готове… Це елементи психологічного тиску. Вони його спробують поєднати з повітряними ударами, швидше за все. Наганяти жаху, страху, темряви, скрипу зубного до Нового року. Зіпсувати нам Різдво. Продовжують тактику психологічного терору. Але ми клали на неї…. “, – розповів Арестович.

Він уточнив, що зараз РФ сконцентрувала біля Білорусі близько 11 тисяч солдатів. Однак формування ударного кулака не видно.

“У якомусь крайньому варіанті божевільному, я припускаю, що вони кинуть це неготове угруповання (на знищення – ред). У напрямку Києва, наприклад, щоб ми їх перемололи, щоб не дати сили перекинути на Схід… Треба розуміти: там немає нічого, що могло б дійти наново до Києва. Не дійдуть”, – розповів радник.

Він також повідомив, що у Білорусі помічено появу “вагнерівців”. Це свідчить про те, що кремлівські генерали можуть готувати провокацію.

“Можливий захід – удар – відскок уздовж північного кордону, промацування”, – розповів Арестович.

За його словами, таким чином росіяни можуть спробувати відтягнути на Північ частину українських сил, якщо розпочнуть на Сході новий наступ.

Керівник “Білого легіону” Сергій Бульба також зауважив, що вагнерівці готують провокацію у Білорусі.

“Ми обговорили питання можливого вторгнення з українськими та білоруськими офіцерами, які мають певний досвід. Для Росії актуально зараз зіпсувати відносини між білорусами й українцями, оскільки Путін розуміє, що Лукашенко не хоче вводити білоруські війська в Україну. Росія хоче зробити якусь провокацію. Вже була інформацію, що вагнерівці з’явилися на території Білорусі та мають погані плани”, – пояснив Бульба в ефірі телеканалу “Еспресо”.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp