У Дубровицькому районі – два випадки сказу | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
30-10-2018  9:36
У Дубровицькому районі – два випадки сказу

24 жовтня домашня собака покусала господаря у с. Шахи. Зі слів власника стало відомо, що його собака утримувався безприв’язно на хуторі Осьодруж за 7 км від с. Шахи.  23.10.2018 року о 13.00 год. при спробі зловити собаку та прив’язати, тварина нанесла йому покуси, після чого вона була забита власником та закопана.

Спеціалісти держветмедицини Дубровицького району відкопали собаку, відібрали патматеріал від трупа та направили в Рівненську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для дослідження. Експертизою № 2036 від 26.10.2018 року встановлено захворювання собаки на сказ. Труп тварини спалено.

22 жовтня мисливець Дубровицького району привіз в Дубровицьку районну державну лікарню ветеринарної медицини дві  відстрілені лисиці. Лисиці були відстрілені на виконання рішення ДНПК при Рівненській ОДА № 4 від 14 вересня 2018 року з метою визначення ефективності пероральної вакцинації диких м’ясоїдних, яка проводилася на території області.

Голови лисиць направлено в Рівненську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для дослідження на сказ. Експертизою № 2041 від 26.10.2018 року встановлено захворювання однієї з лисиць на сказ. Трупи  тварин спалено.

На території неблагополучних щодо сказу пунктів Спеціалістами Держпродспоживслужби та державної ветеринарної медицини проводяться заходи згідно Інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин»:

  • вивчаються можливі контакти хворих тварин з людьми та тваринами;
  • проводиться вимушена дезінфекція;
  • щеплення тварин проти сказу;
  • готуються матеріали на засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації щодо відкриття неблагополучних пунктів та введення карантинних обмежень по сказу;
  • складені комплексні плани заходів по локалізації і ліквідації захворювання.
Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
0C°
3м/с