6°

Суспільне

У Фінляндії зафіксували першу побічну реакцію на вакцину від COVID-19

Фінська агенція з безпеки та розвитку в галузі фармацевтики Fimea отримала перший звіт про побічну реакцію на вакцину проти коронавірусу з початку кампанії з вакцинації в країні, що стартувала 27 грудня.

Про це повідомила головний лікар Fimea Майя Кауконен, передає портал телерадіомовлення Фінляндії Yle.

Вона підтвердила надходження звіту, але відмовилась розголошувати деталі на прохання пацієнта. Водночас лікар припускає, що кількість повідомлень про алергічні або побічні реакції може збільшитися в міру розгортання програми вакцинації. “Коли буде зафіксовано щонайменше п’ять таких повідомлень, ми розмістимо на нашому веб-сайті інформацію про тип реакцій, що відбулися”, — сказала Кауконен.

Своєю чергою, вакцинолог та старший лікар Фінського інституту охорони здоров’я та добробуту (THL) Ганна Ногинек зазначила, що не здивована повідомленням про побічну реакцію на нову вакцину від коронавірусу, особливо на ранніх стадіях її використання.

За даними Yle, на першому етапі вакцинації у Фінляндії щеплення від COVID-19 роблять медичним працівникам у п’яти найбільших медичних округах країни — Гельсінкі, Турку, Тампере, Куопіо та Оулу.

  • Станом на 26 грудня всі країни Європейського союзу отримали вакцину від COVID-19 та розпочали масову вакцинацію населення.
  • Європейський союз замовить 100 мільйонів додаткових доз вакцини від COVID-19 виробництва компаній Pfizer та BioNTech, яку використовують для вакцинації мешканців ЄС.
  • У США 14 грудня почалася вакцинація від коронавірусу. Першою щеплення зробили медсестрі інтенсивної терапії Єврейського медичного центру у Нью-Йорку Сандрі Ліндсей.
  • Велика Британія розпочала вакцинацію від COVID-19 вакциною від компанії Pfizer/BioNTech. Першою її отримала 90-річна жінка.
  • Австралія припинила випробування вакцини від COVID-19 через неочікуваний побічний ефект.
  • У США та Мексиці розпочався третій етап випробовування вакцини проти COVID-19 від Novavax.

Джерело: Суспільне


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp