11°

У громаді на Рівненщині за тиждень народилося три пари двійнят

У Зарічненській громаді за півтора тижня народилось аж три пари двійняток. Таку статистику співробітники Державної реєстрації актів цивільного стану навіть не пригадують. Повідомляє Район.Вараш.

Зокрема, 5 дівчаток та один хлопчик народились з 24 червня по 2 липня у трьох сім’ях.

Наприкінці червня, а саме 24 числа, у родині Богдана та Діани з Морочного на світ з’явились дві донечки – Анастасія і Вікторія.

Для жінки це була третя вагітність. Удома вже підростали син і донечка.

«Ще при перших вагітностях ми чекали, що може бути двійня, бо маємо в родині такі випадки, але нас двічі оминало, то ми якось вже ніби й не розраховували, аж тут воно і сталося», – посміхається Діана та пригадує, що спочатку виношувати двійню було нескладно, але чим більшим ставав термін, тим тяжче ставало ходити, нагинатись, щось робити.

Молодій сім’ї пощастило з няньками. Кажуть, їм допомагають всі: обидві мами-бабусі, сестра та інші родичі.

У сім’ї Семена і Оксани з Серник 25 червня на світ з’явились теж двоє донечок – Олександра і Анастасія. Це була друга вагітність жінки. Тож так за два роки подружнього життя вони стали багатодітною сім’єю.

Вагітність минала спокійно. Тяжко виношувати малюків стало орієнтовно з сьомого місяця. На 37 тижні Оксану прооперували. Пологи почалися під час повітряної тривоги. «Встала з ліжка, щоб спустись в укриття, і зрозуміла, що вже нікуди не зайду», – пригадує.

Жінка каже, що якихось лайфхаків по догляду за двійнею вона ще не має.

«Звісно, з двома дітьми тяжче, ніж з однією. Навіть візочок перед прогулянкою чи після неї винести-занести до помешкання чого вартує, адже для двійні він габаритніший, ніж звичайний», – зауважує, тому гуляти вони ходять зазвичай тоді, коли вдома є тато.

У родині Георгія і Олени, які проживають у Зарічному (Старі Коні), 2 липня народились донечка Іульянія та синочок Серафим. Зауважимо, що подружжя — не місцеві. Чоловік родом із Володимиреччини, його дружина – з Камінь-Каширщини (Волинь). Тут вони осіли, оскільки Георгій священник і саме тут йому дали церковний прихід, громада облаштувала дім, а вони вже кілька років, як обживаються.

Двійнята стали третьою вагітністю жінки. У сім’ї вже підростають дві донечки. Олена розповідає, що через проблеми з нирками давалась вагітність їй непросто: «Мені одне дитя тяжко було виносити, а тут двоє, тому вже з 31 тижня я мусила лягти в лікарню і була там аж до виписки».

Жінка не приховує, що коли почалась війна, то вона добряче панікувала: «Двоє діток зі мною, двоє — у мені. Поруч – базувались військові, стояла техніка. Ми постійно боялись, що от-от почнуться обстріли. Але потім я змусила себе заспокоїтись, взяти емоції під контроль, бо здоров’я і так нема, а гризти себе психологічно — не вихід».

Її готували до кесаревого, але врешті жінка родила сама.

«Що цікаво, додому нас з двійнею виписали за кілька днів, хоча з попередніми дітками ще доводилось щоразу затримуватись у лікарні довше звичного», – розповідає Олена.

Фізично мамі самій складно доглядати за двома маленькими дітками, тому тато їй допомагає в міру своїх можливостей.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp