10°

У Києві судять сорожа, який не відкрив бомбосховище під час ракетного обстрілу

У Деснянському районному суді Києва розпочався розгляд справи сторожа Вадима Мошкіна, який не відкрив двері бомбосховища під час обстрілу Києва 1 червня 2023 року. Внаслідок падіння уламків збитої ракети загинули троє людей, у тому числі 9-річна дівчинка.

Прокуратура звинувачує Мошкіна у «залишенні в небезпеці, яке спричинило смерть людей» (частина 3 статті 135 Кримінального кодексу України). За цією статтею йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

На засіданні 12 січня Мошкін свою провину не визнав. Він заявив, що не чув повітряної тривоги, а двері бомбосховища були зачинені, бо всередині перебували люди, які не хотіли йти на вулицю під час обстрілу.

Однак родичі загиблих не вірять Мошкіну. Вони стверджують, що він навмисно не відкрив двері, щоб люди не сховалися в бомбосховищі.

«Ми не віримо, що він не чув повітряної тривоги. Він був на посту, його обов’язком було забезпечити безпеку людей. Він знав, що відбувається, але не зробив нічого, щоб врятувати їх», — заявила дружина однієї з загиблих.

Наступне засідання у справі призначено на 30 січня. На ньому почнуть допитувати потерпілих.

Окрім того, чоловік фігурує у ще одній справі – поширення комуністичної символіки.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp