-3°

У Литві видали збірку поезій рівнянина Максима Кривцова

У Литві побачила світ збірка віршів “Вірші з бійниці” українського воїна, поета та фотографа Максима Кривцова, який загинув на війні з російськими окупантами. Книга, перекладена литовською мовою, була видана литовським видавництвом Baziliskas.

Кошти від продажу книги в Литві будуть спрямовані до фонду Литовського союзу письменників для підтримки України, як і в Україні, де прибуток від продажу збірки йде на допомогу військовим та цивільним, які постраждали від війни.

Вірші Максима Кривцова, перекладені литовською мовою, вирізняються глибоким емоційним забарвленням та філософськими роздумами. Один із творів збірки, “Фіалка”, виявився пророчим для самого автора. У ньому Максим Кривцов, використовуючи образ квітки, що проростає з землі, передбачив власну загибель.

Максим Кривцов був активним учасником Революції Гідності, а у 2014 році добровільно вступив до 5-го батальйону “Правого сектора”. Згодом служив старшим кулеметником у бригаді швидкого реагування Нацгвардії. Після демобілізації допомагав іншим ветеранам. З початком повномасштабного вторгнення Росії Максим Кривцов знову став на захист Батьківщини та вступив до лав ЗСУ.

На жаль, 7 січня 2024 року Максим Кривцов загинув внаслідок артилерійського обстрілу на Харківщині. Прощання з Героєм відбулося 11 січня у Києві, а наступного дня — у Рівному. Поховали бійця на Алеї Героїв кладовища Нове.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp