12°

У Мінсоцполітики розповіли, яким буде населення України в 2050 році

На даний момент пенсії 11,2 млн пенсіонерів оплачують внески 13 млн працюючих українців.

Міністерство соціальної політики спрогнозувало те, яким буде населення України в 2050 році. Йдеться про вікові групи. Так, відповідно до моделі, найбільш масовими будуть вікові категорії 60-65 років і 65-70 років. У міністерстві уточнюють, що на сьогодні найчисленніші категорії – 30-35 і 35-40 років. Про це йдеться в в інформаційному матеріалі “Питання та відповіді про накопичувальних пенсії” Мінсоцполітики.

Згідно з прогнозом Інституту демографії ім. Птухи, на яке посилається Мінсоцполітики, до 2050 в Україні будуть проживати 11,7 млн пенсіонерів проти 9,7 млн платників внесків.

2050 – це рік, коли на пенсію вийдуть ті, кому зараз 30. Блакитним кольором позначені люди старше 60, яких потрібно забезпечити пенсіями. Зеленим – люди, які можуть працювати і сплачувати внески, – пояснюють в Мінсоцполітики.

У Мінсоцполітики зазначають, що в даній ситуації тільки солідарної системи недостатньо.

Разом з економічним зростанням і детінізацією потрібні пенсійні накопичення, які будуть приватною власністю людини і дозволять на додаток до солідарної отримувати другу – накопичувальну – пенсію, – зазначають у відомстві.