11°

У Молдові порушили кримінальну справу через проліт російських ракет

Прокуратура по боротьбі з організованою злочинністю та особливими справами Молдови порушила кримінальну справу через інциденти, пов’язані з російськими ракетами.

Йдеться про випадки, коли три російські ракети перетнули повітряний простір Молдови (10 жовтня) і коли уламки збитої ракети впали в селі Наславча (31 жовтня).

Проліт ракет над територією Молдови розглядається як порушення правил польотів у повітряному просторі без попереднього дозволу. Водночас, падіння уламків ракети в Наславчі розцінюється молдавськими правоохоронцями як «доставка, розміщення, приведення в дію або детонація вибухового або іншого пристрою, який має смертоносну дію».

У прокуратурі наголосили, що розслідують справу всебічно, а також запитуватимуть додаткову інформацію у країн, повітряний простір яких перетнули ці ракети.

Як повідомлялося, вранці 10 жовтня три ракети пролетіли над повітряним простором Молдови – їх зафіксували в районах Рибниці, Сорок та Флорешт. У Міноборони країни заявили, що ці ракети, які летіли в Україну, становили загрозу для інфраструктури Молдови та, зокрема, для цивільних літаків. Росія так і не визнала, що ракети пролетіли через Молдову.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp