У поліції відкрили кримінальне провадження за фактом підпалу офісу редакції "Четверта влада" | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
23-02-2018  9:16
У поліції відкрили кримінальне провадження за фактом підпалу офісу редакції “Четверта влада”

Повідомлення про підпал офісу на вулиці Дубенська надійшло до поліції  21 лютого близько 19:30. За попередньою інформацією поліції, невідомий чоловік заніс на перший поверх приміщення дві пляшки з бензином і підпалив їх. Вогонь побачив син Володимира Торбіча, який попередив журналістів, які сиділи на другому поверсі. Вогонь знищив приміщення і меблі. На щастя, ніхто не постраждав.

Нині цю справу правоохоронці кваліфікують за частиною 2 статті 194 Кримінального Кодексу України (Умисне знищення або пошкодження майна).

Зі свого боку журналістська спільнота Рівного планує звертатись до правоохоронців з вимогою негайного розслідування і пошуку замовників підпалу.

Нині розпочався збір коштів на ремонт приміщення. Допомогти журналістам-розслідувачам можна за цим рахунком: 5168 7423 5417 6087 Торбіч Антоніна Олександрівна

ЗАЯВА ЩОДО СЕРІЇ ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ ПРЕДСТАВНИКІВ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ РІВНОГО

Сьогодні невідомою особою було вчинено підпал офісу громадської організації «Агенція журналістських розслідувань «4 влада». За свідченнями очевидців на перший поверх будівлі, де знаходиться ЗМІ зайшов чоловік, вилив займисту речовину, підпалив і вибіг. На момент інциденту в будівлі були діти. Зловмисник навіть не приховував обличчя, але з місця події зник.

У ніч з 18 на 19 лютого було здійснено підпал дверей до помешкання родичів ще одного журналіста, керівника ГО «Антикорупційний моніторинг» (АКМ) Юрія Дюга. Саме за цією адресою зареєстрована ГО Юрія Дюга «АКМ».

Почерк обох підпалів дуже схожий. Обидві організації є членами об’єднання «Рада реформ Рівного», активно та професійно працюють у сфері журналістських розслідувань, викрили чимало фактів зловживань у різних сферах життя міста та області.

У ніч з 17-18 лютого було пограбовано одного з рівненських провайдерів. У нього було викрадено сервери, на яких зберігалися сайти «4 влада», «Голосно» та «Рівне 1», а також громадських організацій – Громадянська мережа «Опора» (рівненський осередок) та «Інфохаб», обидві є членами об’єднання «Рада реформ Рівного».

За дивним збігом обставин у ці дні у Рівному перебували представники місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Схоже хтось свідомо дестабілізує ситуації в нашому місті. При цьому, за таких обставин, ніхто з громадських активістів та журналістів не може почуватися в безпеці.

Закликаємо правоохоронні органи вжити усіх необхідних заходів аби запобігти потенційним наступним подібним злочинам, а також провести оперативне та об’єктивне розслідування згаданих злочинів, які можуть дестабілізувати ситуацію в суспільстві.

22 лютого 2018 року Координаційна рада
Об’єднання громадських організацій
«Рада реформ Рівного»

фото Інни Білецької

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
12C°
6м/с