13°

У психлікарні на Рівненщині працівники нарікають на колишнього директора

Частина працівників обласної психлікарні на Рівненщині обурена, що їхнього колишнього директора не покарали за звільнення колег. Така ситуація склалася в медзакладі у селі Орлівка Сарненської громади.

Сам керівник звільнився місяць тому, але працівники продовжують скаржитися. Вони вимагають з’ясувати подробиці його діяльності на посаді за останні півтора року. Ексочільник вважає звинувачення надуманими.

В Орлівській психлікарні працює 214 осіб. Півтора року тому їх було удвічі більше.

Замість десяти відділень лишилося чотири. Обраний наприкінці 19-го року директор Микола Пахнюк провів дві хвилі оптимізації та запланував третю. Це обурило частину працівників.

“Два встигли вже піти додому, а третє – вже почали писати заяви люди. Він хотів зігнати всіх хворих чоловіків і жінок в одне відділення. Позакривати пральні, все хотів на відділення покидати. Він навіть говорити з нами не хотів, це безрезультатно”, – розповідає молодша медсестра лікарні Галина Симончук.

Частина працівників вважає, що директор перевищував обов’язки і неналежно витрачав кошти закладу. Колектив скерував звернення до прокуратури, НСЗУ і власника лікарні – обласної ради.

“Ніхто ж не знав, що він собі зробив зарплату. За те, що скорочував посади, ліжка. Гроші, вони були. Навіть зменшили кількість грошей на харчування хворих, на медикаментозне забезпечення. І він собі зробив зарплату 50 тисяч в місяць. Я керував лікарнею, яка в 10 разів більша, ніж ця лікарня – ніколи в мене такої зарплати не було”, – коментує завідувач відділення лікарні Петро Петрюк.

Микола Пахнюк звільнився у березні, пояснивши це погіршенням стану здоров’я. Працівники вважають, що тепер слід провести аудит його витрат на посаді.

“Ми хочемо, щоб розслідували об’єктивно, прозоро і довели до відома трудового колективу всі порушення. Щоб людина понесла відповідальність. А не так, що вона себе преміювала і що хотіла, те робила”, – розповідає медсестра лікарні Степанида Царук.

Торік у квітні Микола Пахнюк заявляв про недофінансування лікарні за договором з НСЗУ. Він озвучив суму дефіциту у сім мільйонів. Протягом тижня медзаклад очолює психіатр Анатолій Каленюк. Каже – заборгованості із зарплати майже не лишилося.

“Просто очікуємо заробітну плату за цей місяць. Оскільки не підписані угоди з Нацслужбою здоров’я. Прийшов лист, що незабаром все буде. Те скорочення, яке було проведене, підтверджено обласною радою, що воно було незаконне, оскільки з обласною радою як власником не було узгоджено. А останнє скорочення скасоване через звільнення керівника”, – розповідає в.о. директора лікарні Анатолій Каленюк.

Директором лікарні можуть призначити Олександра Задорожного. Його кандидатуру одноголосно підтримали на засіданні конкурсної комісії. Єдиний кандидат працював заступником голови Дубровицької райради.

“Управлінські заходи першого року: проведення енергоаудиту та енергоощадних заходів. Заміна чи, принаймні, ремонт існуючої покрівлі на корпусах відділення. Покращення економічного стану закладу, проведення фінансового аудиту підприємства, зокрема, правомірності витрачання коштів попереднім директором”, – коментує кандидат на посаду директора лікарні Олександр Задорожній.

Кандидатуру Олександра Задорожного мають ще затвердити депутати облради. Суспільне поцікавилось, чи проведуть у закладі службове розслідування стосовно екскерівника – таке, як хочуть працівники.

У випадку, коли розірвано контракт за згодою сторін чи за власним бажанням, службове розслідування проводити сенсу немає, – вважає перший заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк.

Посадовець додає: ситуацію контролюють, у планах – поспілкуватися з колективом, а новий лад наводитиме новий керівник після сесії.

“Враховуючи підписання пакетів НСЗУ, ми ще чекаємо кінцевого результату по Острозькому комунальному закладу профільному. Відповідно, по Орлівці. І тоді будуть прийматися рішення: чи це буде продовження процесу реорганізації, чи оптимізації – поки не готовий сказати”, – додає Сергій Свисталюк.

“Скорочували велику кількість людей, сорок осіб, і через все й закрутилося.” Таку причину обурення працівників у телефонній розмові назвав ексдиректор лікарні Микола Пахнюк. Він розповів, що скорочення було вимушеним через брак коштів на зарплату. Після негативної реакції колективу останнє зі скорочень скасували. Микола Пахнюк заперечив, що преміював себе і пояснив, що зарплату отримував згідно з договором.

Звинувачення в неефективному витрачанні коштів він також відкинув, пояснивши частину робіт залученням приватних коштів і благодійних внесків. Обіцяний ремонт покрівлі відтермінували на рік у зв’язку зі змінами до обласної програми енергоефективності, додав він.

Джерело: Суспільне