24°

погода у Рівному

У райлікарні на Рівненщині за кілька днів звільнилось 11 медпрацівників

За декілька днів із Костопільської центральної районної лікарні на Рівненщині звільнилося одинадцять медпрацівників. Інформацію, яка ширилась у мережі, підтвердили у профільному медичному управлінні та самому медзакладі.

За словами начальника управління охорони здоров’я Рівненщини Олега Вівсянника, деякі медичні працівники звільняються, мотивуючи тим, що не можуть виконувати таку важку роботу, особливо у вогнищі інфекції.

Костопільська ЦРЛ – це є лікарня першої хвилі, де надається медична допомога інфікованим з COVID, важким пацієнтам, і це потребує значних як моральних та розумових, так і фізичних зусиль, – сказав посадовець.

Головний лікар Костопільської ЦРЛ Роман Товарницький розповів, що інфекційне відділення працює вахтовим методом – по 15 днів. Через це, за його словами, медпрацівники не хочуть туди йти.

Журналісти поцікавилось, чи отримали медпрацівники обіцяні доплати за роботу в період пандемії.

За квітень всі отримали оцю доплату, яка була передбачена. По 300 % тим, хто працював в інфекційному відділенні, в реанімації, всі отримали. Взагалі мова йде про медсестер і санітарок і все. В нас лікарі працюють, – каже очільник медзакладу.

Нагадаємо, Костопільська ЦРЛ є одним із п’яти опорних медичних закладів в області у боротьбі із коронавірусом. Там з початку пандемії звільнився 41 працівник, це переважно медсестри й санітарки.

Очільник профільного управління Олег Вівсянник запевнив, що поки що нестачі фахівців у лікарні. Головний лікар закладу уточнив, що нестачі немає у відділеннях реанімації та “інфекційці”, а в інших, які поки не працюють – такий дефіцит все ж є.

Також Роман Товарницький зазначив, що на звільнення частини медпрацівників повпливало родинне рішення – рідні буцімто боялись та просили медпрацівників облишити роботу.

Загалом, за інформацією начальника обласного управління охорони здоров’я, з початку пандемії на Рівненщині звільнилося 324 медпрацівники. На випадок нестачі персоналу в управлінні готують список резерву, який можна буде долучити на випадок погіршення ситуації.

Джерело: Рівненські новини