У Рівненській області спостерігається підйом захворюваності на менінгококову інфекцію, померли 2 дітей | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
14-02-2018  17:22
У Рівненській області спостерігається підйом захворюваності на менінгококову інфекцію, померли 2 дітей

Підйом захворюваності на менінгококову інфекцію спостерігається в Рівненській області. В 2017 році було зареєстроване зростання захворюваності на 36 % у порівнянні з минулим роком (захворіло 14 осіб), четверо випадків закінчилися летально – усі діти до 14 років. Вже на початку 2018 року ще двоє діточок загинули від цієї недуги.

Науковими дослідженнями доведено, що 10-20% населення є носіями збуднику у будь-який час. Перебування у тісному контакті з великою кількістю людей, особливо у замкненому приміщенні при високій температурі й вологості повітря, підвищеній концентрації вуглекислого газу й сірководню, підвищує ризик виникнення генералізованих форм, особливо у дітей. Стресові ситуації, фізичне перенавантаження, переохолодження, вплив іонізуючого опромінення, опосередковано, але впливають на стан імуногенезу в організмі людини – знижується рівень секреції IgA у слизових оболонках та IgG у крові, що також є додатковим негативним чинником.

Найнадійнішим способом захисту є вакцинація. Про це свідчать дані ВООЗ про результати вакцинації в 2010 році 20 млн. чоловік у віці 1-29 років на території так званого менінгітного поясу в Африці – від Сенегалу до Ефіопії. Вже в 2011 році на території країн, де була проведена імунізація населення, був зареєстрований найнижчий рівень захворюваності за час епідемічного сезону.

Вакцина від менінгококової інфекції не є в обов’язковому переліку календаря щеплень. Зареєстрований цілий ряд вакцин: полісахарідні – менінгококова кон’югована вакцина А, С; чотирьохвалентні вакцини А,С, Y, W (Menactra  – виробник Санофі Пастер, Франція). На жаль, на даний час в Україні не зареєстрована вакцина проти  Neisseria meningitidis серогрупи В, яка використовується в ЄС та Сполучених Штатах Америки.

 А саме Neisseria meningitidis серогрупи В є основним етіологічним фактором менінгококової інфекції на Рівненщині протягом останніх років.

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
2C°
1м/с