9°

У Рівненській області перевізники просять підвищити тарифи на пасажирські перевезення

До Рівненської ОДА надходять звернення від перевізників із проханням підвищити тарифи на пасажирські перевезення. Мова йде про приміські та міжміські внутрішньообласні маршрути, тарифи на які погоджуються із ОДА.

Необхідність перегляду вартості проїзду перевізники пояснюють зростанням цін на паливо, запчастини, послуги автостанцій до 60%, а також майбутнім підвищенням рівня мінімальної зарплати з 1 січня та 1 квітня наступного року. У сукупності усе це створює додаткове фінансове навантаження.

В.о. начальника управління інфраструктури та промисловості Рівненської ОДА Віталій Харковець повідомив, що на сьогодні діє тариф, що був встановлений у квітні минулого року – 1,60 грн за один пасажиро-кілометр. Перевізники подають розрахунки на 1,96 – 2,20 грн. Проте, враховуючи соціальну складову та фінансову спроможність населення, ОДА розглядатиме підвищення тарифу лише до 1,90 грн. Тобто на 18 відсотків.

Харковец також додав, що до ОДА постійно надходять заяви від перевізників щодо припинення перевезень на окремих маршрутах чи рейсах у зв’язку із їх збитковістю.

«На сьогодні низка маршрутів залишаються відкритими. Для прикладу, на останній конкурс на право здійснення перевезень пасажирів винесено 39 об’єктів, з яких – на 26 взагалі були відсутні претенденти», – каже Харковець. – Великою проблемою є відсутність водіїв, частину з них мобілізували до ЗСУ».

Схожа ситуація на сьогодні і на міських та міжобласних маршрутах, додав керівник управління.

Підвищення тарифів на пасажирські перевезення є обґрунтованим, оскільки зростання цін на паливо та інші витрати робить перевезення нерентабельними для перевізників. Однак, враховуючи соціальну складову, підвищення тарифів має бути помірним, щоб не завдати додаткового навантаження на населення.

Остаточне рішення щодо підвищення тарифів на пасажирські перевезення в Рівненській області буде прийнято ОДА після проведення відповідних розрахунків та консультацій з перевізниками та громадськістю.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp