9°

У Рівненському окружному адміністративному суді заявили про критичне навантаження на суддів

У Рівненському окружному адміністративному суді заявили про критичне навантаження на суддів, яке призводить до тривалого розгляду справ, передає Суспільне.

Як повідомили в пресслужбі суду, у 2017 році законодавчо змінили підсудність спорів щодо соціального захисту громадян, через це кількість справ “різко зросла”.

За даними суду, середньомісячне навантаження на одного суддю становить 610 справ і матеріалів на місяць, що перевищує середній показник по апеляційному округу в 10 разів.

У суді зазначили, що вони неодноразово звертались до Державної судової адміністрації та Вищої ради правосуддя, однак поки питання нестачі суддів та невідповідність штатного розпису до навантаження не вирішили.

“Судді та працівники апарату суду змушені працювати поза межами робочого часу, а також у вихідні й неробочі дні. За таких умов, учасники судового процесу відчувають негативні наслідки надмірного навантаження у виді тривалого розгляду справ, невчасного виготовлення судових рішень, виконавчих листів тощо”, — повідомили у пресслужбі.

У суді просять всіх учасників процесу “з розумінням поставитись до ситуації, яка склалася”.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp