11°

У Рівненському виші запрацював польсько-український адаптаційний центр

У приміщенні Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. ак. Степана Дем’янчука запрацював адаптаційний центр. Тут зможуть відвідувати заняття з реабілітації діти та дорослі з інвалідністю, а також ті, хто постраждав під час війни.

На відкриття центру завітали перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, заступник голови ОДА Сергій Гемберг, представники місцевої влади та польська делегація.

«Ми продовжуємо розбудовувати систему реабілітації на Рівненщині, починаючи з військового госпіталю. Також відкриваємо реабілітаційні відділення в наших медзакладах. Приємно, що до цієї системи долучаються навчальні заклади. Це все відбувається в рамках ініціативи Олени Зеленської «Ти як?». Дякую польській стороні за підтримку», – розповів Сергій Подолін.

Проєкт фінансується польсько-американським Фондом Свободи через програму RITA – «Зміни в регіоні». У рамках проєкту працівники центру пройшли підготовку в Польщі, також закуплено необхідне адаптаційне обладнання. Методика базується на досвіді закордонних партнерів з використання адаптивних спортивних ігор.

«Методика занять розрахована на вікову категорію від 6 років. А також як на працездатних осіб, так і на осіб, що мають обмежені можливості за станом здоров’я. Враховуючи досвід наших польських партнерів, ми внесли своє доповнення до методики занять, зокрема те, що стосується розвитку балансу та пропріоцепції», – розповів начальник центру Ігор Петрук.

Діяльність центру спрямована на ефективну соціальну адаптацію, покращення психо-фізичного розвитку загалом, когнітивних функцій та дрібної моторики.

В Україні такі центри ерготерапії створюються на базі трьох університетів-партнерів у Рівному, Львові та Харкові. Їх діяльність спрямована на зменшення негативних явищ, депресії, тривоги серед ВПО та налагодження зв’язків для інтеграції.

Усі заняття – безкоштовні.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp