14°

У Рівному активісти виявили порушення у статутах медзакладів, які вже затвердили місцеві депутати

До статутів медичних закладів вторинної ланки, затверджених на сесії Рівненської міської ради, будуть внесені додаткові зміни щодо створення спостережних рад при цих закладах. Наступним кроком є створення спеціальної робочої групи та розробка нею Положення про функціонування спостережних рад.

31 серпня відбувся круглий стіл, де були обговорені шляхи реалізації медичної реформи у Рівному, зокрема –  її першого етапу – перетворення міських медичних закладів на комунальні некомерційні підприємства. Участь у заході взяли депутати Рівненської міської ради, представники міського управління охорони здоров’я, головний лікар Пологового будинку, а також ініціатори заходу – представники об’єднання громадських організацій «Рада реформ Рівного», зокрема благодійної організації «Мережа 100% життя Рівне».

Також учасники заходу обговорили питання створення спостережних рад при місцевих закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу вторинного рівня. Ці зміни будуть внесені до статутів чотирьох медичних закладів вторинної ланки, які були затверджені 16 серпня на сесії Рівненської міської ради.

Основним завданням цих рад стане контроль за цільовим використанням коштів лікарень. Крім цього рада слугуватиме «містком» між лікарями і пацієнтами, допомагатиме порозумітися при виявленні конфліктних ситуацій, а також зможе надавати поради лікувальним закладам щодо покращення їх роботи.

Створення спостережних рад при медичних закладах вторинного рівня є обов’язковим (відповідно до ст. 24 ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров’я»). Не менш важливою залишається і участь громадськості в роботі цих рад, що дозволить розуміти функціонування системи охорони здоров’я та механізм здійснення громадського контролю за роботою закладів в умовах реалізації медичної реформи. Тому, під час заходу обговорили й  участь представників громадськості у роботі спостережних рад.

Наступним кроком до створення спостережних рад та внесення змін до статутів стане створення спеціальної робочої групи та розробка нею Положення про роботу цих рад.

Другим до обговорення стало питання затвердження фінансових планів медичних закладів вторинної ланки на сесії міської ради. Депутат Рівненської міської ради Микола Бляшин пояснив: «Я ініціював зміни до статутів комунальних міських закладів – лікарень, які були спрямовані на посилення незалежності головних лікарів та затвердження фінансових планів на сесії міської ради. Це дозволить громаді контролювати витрачання коштів, а також встановити певні запобіжники та обмеження, аби головний лікар не зміг укласти важливих правочинів без згоди міської ради. І надалі важливо, щоб фінансові плани затверджуватиме сесія міської ради і головний лікар не зможе без згоди ради продати лікарню або якесь істотне майно».

Додатковим до обговорення стало нещодавне рішення Міністерства охорони здоров’я України, винесене на публічне обговорення, про спосіб керівництва медичними закладами, а саме – призначення генерального директора і головного лікаря, як його заступника.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp