15°

У Рівному демонтуватимуть пам’ятники

Самохідну артустановку в районі пивзаводу та пам’ятник Богомолову у Рівному демонтують. Таке рішення 13 квітня ухвалила міська профільна комісія, про це Суспільному повідомив її голова Віктор Шакирзян.

Два монументи радянського періоду у Рівному приберуть з постаментів. Ідеться про пам’ятник Богомолову у вигляді танка в сквері Добровольців і САУ на вулиці Соборній, цю артустановку рівняни також називають танком.

“По тому, що в районі пивзаводу, ми чітко й одноголосно прийняли рішення прибрати найближчим часом. Зараз визначаємося, де взяти техніку, тому що він доволі важкий. І на цьому чи наступному тижні будемо його прибирати взагалі звідти. Будемо переносити його на Пагорб Слави, де в майбутньому буде створено музей радянських недобитків. І є пропозиція науковців розвернути його в напрямок Московії”, – повідомив голова комісії Віктор Шакирзян.

Щодо пам’ятника Богомолову, то він зауважив, що його теж демонтують, але коли це станеться – наразі не сказав.

“Затримка можлива у зв’язку з перенесенням могили згаданого тут радянського командира. Але я переконаний, що демонтаж самого танчика з постаменту жодним чином не заважає планам з його перепоховання”, – зазначив голова комісії.

Також, зі слів Віктора Шакирзяна, наразі вирішують, чим замінити демонтовані монументи радянської доби.

“Ми хочемо напрацювати кілька варіантів, щоб поставити там техніку, яка зараз воює на Сході за Україну і палить рашистів. І хочемо зробити сквер волонтерів, напрацювати кілька варіантів з архітекторами, щоб зробити його сучасним”, – сказав посадовець.